23. 9. 2011

Sousedé se stávají přáteli - plánovací seminář

Místo konání: SRN, Hof
Typ akce: plánovací seminář
V pátek 23. září 2011 proběhl v Hofu plánovací seminář. Pracovníci s mládeží ze západních Čech a Horních Franků byli proškoleni v česko-německém projektovém managementu.
Tento seminář měl jinou formu než všechny předcházející pořádané v rámci projektu "Sousedé se stávají přáteli". Koordinátorky projektu zprostředkovali účastníkům potřebné informace v komprimovanější formě během jednoho dne. Účastníci ale nebyli o nic ochuzeni.


Během dopoledne se pracovníci s mládeží seznámili s některými hrami z jazykové animace, informovali se o projektu a pomocí interaktivních metod a skupinové práce se zapracovali do plánování česko-německých aktivit.
Čas po obědě byl věnován konkrétnímu plánování a projektovému managementu. Hlavní bod programu - jak naplánovat dobré setkání mládeže - byl krok po kroku zpracováván celé odpoledne. Základní informace byly prohlubovány a doplňovány osobními zkušenostmi koordinátorek i znalejších účastníků. Nejvíce zájmu vzbudila otázka nalezení vhodné partnerské organizace a možnosti financování. Výstupem z celého semináře bylo vlastní plánování a následná prezentace výsledků.
Seminář byl završen v kolečku, kde proběhlo zhodnocení. Ukázalo se, že účastníci pojedou domů motivováni do další přeshraniční spolupráce.


Leták

Seminář je organizován projektem "Sousedé se stávají přáteli".
Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: