25. 5. 2013

Sousedé se stávají přáteli: Informační cesta na Bambiriádu

Místo konání: ČR, Cheb
Typ akce: informační cesta
Zpráva z akce

Název akce: Informační cesta na Bambiriádu
Typ akce: informační cesta
Termín: 25. května 2013
Místo: ČR, Cheb
Počet účastníků: 2 koordinátorky projektu + 3 pracovníci s mládeží ze SRN


V sobotu 25. 5. 2013 navštívily koordinátorky projektu Sousedé se stávají přáteli (2012–2013) Bambiriádu v Chebu – každoroční přehlídku činnosti organizací věnujících se dětem v Karlovarském kraji.

Tato informační cesta měla splnit následující cíle:
1) Informovat veřejnost Karlovarského kraje o projektu, dostat projekt do povědomí místních lidí;
2) nabídnout konkrétní možnosti česko-německé spolupráce v rámci projektu;
3) seznámit hornofrancké pracovníky s dětmi a mládeží s činností v dané oblasti v českém příhraničí;
4) konfrontovat české děti s česko-německou historií jejich kraje a německy hovořícími sousedy.

Na Bambiriádě, konané v areálu Chebského hradu, se toho dne prezentovalo na patnáct sdružení a organizací. Návštěvníky byly především rodiny s dětmi školního věku. Projekt byl přítomen s vlastním informačním stánkem. Každý návštěvník obdržel leták projektu, cíleně pak byly nabízeny plakáty na akce Česko-německý víkend pro šachisty, Mini-Bayreuth a Jufinale.

S německou koordinátorkou projektu přijeli tři zástupci z Horních Franků, kteří si prošli stánky ostatních vystavovatelů a seznámili se s městem Cheb, ležícím v bezprostřední blízkosti česko-německých hranic a tedy výhodným pro přeshraniční aktivity.

Pro děti si koordinátorky projektu připravily česko-německou rallye po hradě. Úkolem bylo prozkoumat areál a najít odpovědi na deset otázek souvisejících s historií hradu a města Cheb, která byla úzce provázána s německým rodem Štaufů. Rallye obsahovala i bonusovou otázku, jež vyzývala děti k oslovení přítomných německých pracovníků. Malí návštěvníci tak byli často nuceni překonat vlastní ostych a vyzkoušet si použití cizího jazyka v praxi. Všem se nakonec tento úkol podařilo splnit.

Informační cesta na Bambiriádu naplnila vytyčené cíle. Koordinátorky projektu se mohly radovat jak ze spokojených zástupců z Horních Franků odnášejících si infomateriály o českých organizacích, tak z usměvavých dětí, které díky rallye zažily trochu německé reality, a nakonec i z jejich rodičů odcházejících s povědomím o projektu Sousedé se stávají přáteli (2013–2013).

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: