10. 3. 2017

Němčina nekouše – jednodenní školení jazykové animace pro učitele německého jazyka, Brno

Místo konání: Brno
Typ akce: školení a další vzdělávání

Název akce: Jednodenní školení jazykové animace pro učitele německého jazyka

Typ akce: školení

Termín: 10. března 2017

Místo: ČR, Brno

Počet účastníků: 7 učitelů

 

Dne 10.3. 2017 proběhlo v rámci projektu Němčina nekouše III ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou jednodenní školení jazykové animace určené učitelům německého jazyka na základních školách, popř. víceletých gymnázií. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 9 lidí (7 účastníků, lektorka a zástupkyně Tandemu.)

Učitelé byli během semináře obeznámeni se základy a principy jazykové animace zaměřené na motivování žáků základních škol k výběru němčiny jako druhého cizího jazyka. Seminář vedla dlouholetá jazyková animátorka Tandemu Alice Frýbová.

Účastníci měli možnost získané teoretické poznatky ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Po skupinkách si připravili více animačních hodin na témata, která aktuálně s žáky probírají. Na semináři vymyšlené hry tak mohou hned další týden ve své škole při vyučování NJ aplikovat. Právě možnost praktického vyzkoušení získaných informací hodnotili účastníci při závěrečné evaluaci s velkým uznáním.

Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním metodám, nápadům na hry a aktivity, které si mezi sebou vyměňovali. Díky nižšímu počtu účastníků se tak na konci semináře lépe rozvinula diskuze na téma jazykových her při výuce němčiny společně se vzájemnou výměnnou a poskytování tipů pro tyto hry.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: