4. 5. 2013

Setkání jazykových animátorů

Místo konání: SRN, Hohenberg
Typ akce: pracovní setkání
Akce byla zaměřena na výměnu zkušeností v oblasti jazykové animace a projednání organizačních záležitostí spojených s koordinací jazykových animací.

Jazykoví animátoři byli seznámeni s novými projekty Tandemu, v jejichž rámci bude využita i jazyková animace a do kterých se tedy budou moci sami aktivně zapojit. Zároveň byli seznámeni se statistikou jazykových animací v Tandemu za rok 2012. V rámci setkání také proběhlo slavnostní předání prvních certifikátů těm nejaktivnějším jazykovým animátorům: Hance Šnajdrové, Kateřině Karl-Brejchové a Kateřině Push. Zavedením certifikátů Tandem zajišťuje kvalitu jazykové animace.

Velmi přínosným byl workshop jazykové metodičky Lucie Nothnagel, která účastníkům předvedla mnohé jazykové aktivity v praxi a vysvětlila jim, co se děje v lidském mozku, když se pracuje s metodami jako je jazyková animace, která má své opodstatnění i v dnešní moderní neurolingvistice.

Setkání bylo vystavěno na aktivní spolupráci všech účastníků. Jelikož se setkání záměrně překrývalo se školením nových jazykových animátorů, měli již ostřílení jazykoví animátoři možnost podělit se o své zážitky a bohaté zkušenosti se svými nastávajícími kolegy.

V závěru setkání proběhla diskuze jazykových animátorů s vedením Tandemu a jeho odbornými pracovníky. Cílem diskuze bylo nastínit aktuální problémy týkající se organizace i metodiky jazykové animace a pokusit se nalézt jejich možná řešení.

Jak organizátoři, tak všichni ostatní zúčastnění byli s průběhem a výsledky akce velice spokojeni.Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: