1. 9. 2012

Sousedé se stávají přáteli: Společně bez hranic

Místo konání: ČR, Karlovarský kraj
Typ akce: tematický seminář
Ve dnech 21.–22. 9. 2012 se v Chebu konal seminář „Společně bez hranic“ pro pracovníky s mládeží z Plzeňského a Karlovarského kraje a z Horních Franků, kteří mají zájem pořádat česko-německé výměny mládeže.

Koordinátorky projektu „Sousedé se stávají přáteli (2012–2013)“ Kathrin Lichtenberg (Krajský kruh mládeže Horní Franky) a Martina Petrakovičová (Tandem Plzeň) přivítaly na semináři zástupce z rozličných tematických oblastí, od sportu a kultury přes chov drobného zvířectva až po sociální a charitativní služby.

Účastníci semináře měli možnost představit nejen sebe a své organizace, ale také navázat a upevnit kontakty s ostatními pracovníky s mládeží. Představen byl také projekt „Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)“, stejně jako obě partnerské organizace projektu. Prostřednictvím interaktivních úkolů se mohli realizovat i samotní účastníci – krok za krokem procházeli jednotlivá stanoviště na cestě k setkání mládeže. Prodiskutovali přitom témata jako možnosti financování, interkulturní a národně specifické rozdíly, organizační záležitosti (doprava, pojištění, dozor) a mnohá další.

Na programu byly také příklady dobré praxe, kdy se pracovníci s mládeží seznámili s již fungujícími projekty. Na závěr prvního dne zažili účastníci na vlastní kůži práci s metodami dramatické výchovy, a to díky lektorům občanského sdružení Johan z Plzně.

Druhý den semináře se pokračovalo v projektovém managementu. Po předání potřebných informací a rad byl otevřen prostor pro plánování vlastních projektů. Vybaveni teorií z dosavadních částí programu semináře teď účastníci v česko-německých tandemech plánovali zcela konkrétní setkání mládeže od prvotního nápadu až po jeho realizaci. Výsledky pak byly prezentovány v plénu. Koordinátorky projektu doufají, že do příštího semináře v březnu 2013 se mnohé z plánů podaří uskutečnit.


Seminář je organizován projektem "Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)".
Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: