22. 5. 2011

Co se nám daří...

Místo konání: SRN, Bad Alexandersbad
Typ akce: evaluační seminář
Celkem 10 zástupců českých a německých mateřských škol se sešlo ve dnech 22. – 24. května 2011 v Bad Alexandersbad nedaleko Marktredwitz, aby zhodnotilo své dosavadní přeshraniční projekty.

Účastníci semináře se seznámili s metodami, které mohou použít při evaluaci projektů s dětmi, s rodiči, s kolegy nebo s partnerskou mateřskou školou. Během workshopů navrhli přítomní pedagogové také několik konkrétních nástrojů a postupů k hodnocení česko-německých aktivit. Patřil mezi ně např. stručný a přehledný dotazník, který poskytne bezprostřední zpětnou vazbu partnerskému zařízení i vedení mateřské školy, které se dané akce zrovna nemohlo zúčastnit osobně.

Pedagogové mateřských škol se věnovali také tomu, jak o realizovaných přeshraničních projektech informovat rodiče dětí: připravili vzorové vývěsky i program schůzky s rodiči. Program semináře završily diskuse o kritériích dobrých česko-německých projektů předškolních zařízení, na nichž se shodli přítomní zástupci mateřských škol. Výsledný seznam kritérií je také jedním z možných nástrojů pro autoevaluaci česko-německých projektů předškolních zařízení.

Téma semináře poskytlo také dostatek příležitostí k cenné výměně zkušeností, pedagogové si tak odvezli domů řadu námětů nejen k evaluaci přeshraničních projektů, ale také k realizaci dalších česko-německých aktivit.

Podrobná dokumentace z tohoto semináře v češtině i v němčině bude vydána v létě 2011.

Akci uspořádla Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem se sídlem v Plzni a Regensburgu v rámci projektu "Odmalička - Von klein auf. Česko-německá spolupráce předškolních zařízení".

Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko a Česká republika – Svobodný stát Sasko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti
Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: