1. 3. 2013

Seminář ahoj.info I.: Ne tak zhurta! / Nicht so voreilig!

Místo konání: SRN, Waldmünchen
Typ akce: tematický seminář
Videoworkshop ahoj.info „Ne tak zhurta“, Waldmünchen, 1.-3. 3. 2013

Celkem dvacet mladých lidí z Česka a z Německa se od pátečního večera do nedělního poledne (1.-3. 3. 2013) sešlo v Jugendbildungsstätte Waldmünchen na videoworkshopu s názvem „Ne tak zhurta“ („Nicht so voreilig“). Workshop pořádali evropští dobrovolníci z projektu ahoj.info ve spolupráci s Tobiasem Späthem z Jugendbildugsstätte. Během těchto tří dnů připravili účastníci ve smíšených česko-německých týmech čtyři krátké filmy, které se zabývají stereotypy a předsudky o Němcích a Češích.

V průběhu pátečního večera se všichni přítomní prostřednictvím her a jazykové animace navzájem seznámili. Následovala krátká přednáška na téma interkultuní komunikace, stereotypy a předsudky.

V sobotu přišlo na řadu to hlavní – příprava filmů. Dopoledne Tobias Späth vysvětlil, jak má vypadat dobrý záběr, jak je nutné při přípravě filmů postupovat a jak pracovat s technikou. Jakmile si ji mladí Češi a Němci „osahali“, rozběhla se práce na scénářích. Po obědě padly první klapky a začalo samotné natáčení. I když byl čas doslova napnutý, všichni byli před setměním hotoví. A tak se mohlo stříhat, což je fáze ze všech časově nejnáročnější. Rekordmanem byla letos skupina, která vydržela stříhat téměř až do nedělní páté hodiny ranní. Neodmyslitelnou součástí videoworkshopu byl jako vždy i česko-německý večer, kde účastníci představili zajímavosti o svých městech.

V neděli proběhla prezentace projektu ahoj.info a Evropské dobrovolné služby, vyhodnocení semináře – a to, na co všichni čekali napjati nejvíc, filmové premiéry. Všechny týmy byly odměněny potleskem. Jestli byl zasloužený, můžete posoudit na www. youtube.com/ahojinfo. Tam totiž můžete všechna vzniklá dílka zhlédnout.

Dobrovolníci z projektu ahoj.info se už teď těší na svůj druhý seminář (Jako dudek? / Sprachlos?), který se uskuteční od 12. do 14. dubna 2013 v Rekreačním středisku Rybník v těsné blízkosti česko-německé hranice.

ahoj.info je projektem Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže – Tandem.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: