4. 10. 2012

Němčina nekouše - seminář česko-německé jazykové animace pro učitele

Místo konání: Waldmünchen, SRN (Horní Falc)
Typ akce: školení a další vzdělávání
Němčina nekouše - seminář jazykové animace pro učitele

4.-7.10. 2012, Waldmünchen (3 km od česko-německé hranice)

Tento seminář byl speciálně zaměřen na jazykovou animaci, která má v rámci projektu Němčina nekouše za cíl motivovat žáky k volbě resp. výuce německého jazyka na základních školách a českého jazyka na německých reálných školách. Účastníci se seznámili s touto osvědčenou metodou uplatňovanou např. při česko-německých setkáních, školních i mimoškolních projektech a mnoha dalších akcích.

Již první půlrok projektu Němčina nekouše (od ledna 2012), který školám nabízí realizaci jazykové animace ve výuce, přinesl mnoho pozitivních ohlasů na tento způsob motivování žáků a podněcování jejich chuti k porozumění řeči sousedů. V rámci projektu proběhlo dosud více než 150 hodin jazykových animací na 70 základních školách.

Seminář byl akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pod číslem 17308/2012-25-399

Cíle semináře

Během semináře se účastníci naučili, jak aplikovat jazykovou animaci pro zvýšení motivace svých žáků a zpestření jazykové výuky.
Jazykovou animací mohou učitelé jazyka přispět k zastavení všeobecného poklesu zájmu žáků o němčinu na českých školách a zvýšení zájemců o češtinu na reálných školách v Německu.

Obsah

• teoretické základy a východiska
jazykové animace,
• oblasti využití jazykové animace,
• příklady a nácvik jednotlivých jazykových aktivit.

Kurz byl vystavěn na aktivní spolupráci účastníků, při které prováděli praktické úkoly, např. modifikace jazykových her, simulace výukové hodiny s jazykovou animací nebo řešení krizových situací. Každý si vyzkoušel roli jazykového animátora i žáka.

Seminář byl úspěšný.


Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: