30. 3. 2012

Projekt Němčina nekouše - školení jazykových animátorů

Místo konání: ČR, Poděbrady
Typ akce: školení a další vzdělávání
Projekt Němčina nekouše si vytyčil za jeden ze svých cílů motivovat prostřednictvím jazykové animace žáky 5.-7. tříd základních škol k výuce německého jazyka a žáky německých reálných škol k výuce češtiny.

To byl hlavní účel uspořádání semináře jazykových animátorů 30.3. - 1.4. 2012 ve školním hotelu Junior v Poděbradech. Cílem tohoto setkání 16 zkušených jazykových animátorů bylo vytrvoření koncepce jazykové animace, která ideálním způsobem během jedné vyučovací hodiny vzbudí zájem žáků o němčinu.

Pod odborným vedením Petry Zahradníčkové byla vybrána řada herních aktivit, na kterých se všichni zúčastnění shodli jako na nejvhodnějších aktivitách s ohledem na stanovený cíl. Vybrané hry budou jazykoví animátoři testovat v průběhu jarních jazykových animací a posléze budou nejvhodnější aktivity zapracovány do metodických podkladů pro učitele, které mají v rámci projektu ve spolupráci s Goethe-Institutem vzniknout.

Všichni účastníci semináře projevili mimořádné osobní angažmá a chuť přispět ke zvýšení zájmu o německý jazyk na školách i svými zkušenostmi a schopnostmi.

V rámci projektu Němčina nekouše se počítá s realizací 300 hodin jazykové animace po celé České republice a v německém příhraničí.Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: