24. 4. – 20. 9. 2015

Čí je to město? Výměnný projekt žáků 2015

Místo konání: Hamburk / Praha
Typ akce: tématický seminář
.

logo výměna Praha Hamburk 2015

Jak k nám může město promlouvat? Jak se mne dotýká street art? Jak se stane z nějakého města „moje“ město? Máš chuť zažít Hamburk na vlastní kůži, věnovat se jeho vývoji a strukturám? Jsi otevřený/a poznat nové lidi a jejich způsoby, nabídnout ty své?

 

Projekt výměny žáků Praha – Hamburk 2015 se uskuteční:

1.    část, 16. – 20. září 2015 Hamburk (St–Ne)

2.    část, 16. – 21. října 2015 Praha (Pá–St)

Ano, jdu do toho! Čti pozorně!

•    Svoji účast nejdříve domluv s rodiči, jelikož podmínkou účasti je poskytnutí ubytování a stravy pro německého žáka během druhé části v Praze!
•    Podmínkou je, že se zúčastníš obou částí. Během projektu budeš uvolněn z povinné školní docházky.
•    Komunikačním jazykem bude němčina. Očekáváme, že tvoje němčina bude na odpovídající úrovni (středně pokročilá a vyšší). Také budeš mít za úkol naučit Němce trochu česky.
•    Projekt je financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a německým Úřadem pro školu a odborné vzdělávání Hamburk. MŠMT hradí náklady na cestu, pojištění, částečně stravu a program: jednotlivé dílny, případné vstupné.
•    Chceš se zúčastnit? Napiš krátkou úvahu na otázku: Čí je to město? (Praha) a napiš něco málo o sobě: co tě zajímá a proč by ses rád do této výměny zapojil/a. To vše asi na jednu A4. Nezapomeň uvést jméno, věk, školu, třídu, adresu a kontakt na sebe.

Vše pošli e-mailem českému vedoucímu projektu nejpozději do pátku 31. 5. 2015.

Vybraní zájemci budou pozváni k osobnímu rozhovoru v němčině, který se uskuteční v budově MŠMT v první polovině června. Vznikne skupina 10 žáků, kteří se zúčastní výměny Hamburk–Praha. Pokud máš nějaké další dotazy, můžeš se kdykoliv obrátit na českého vedoucího Davida Procházku.

Koordinátor a vedoucí projektu

David Procházka, prochazka@tandem.adam.cz, tel.: +420 377 634 768

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: