22. 9. – 15. 12. 2020

Pomníky a místa paměti. Jak jim rozumět a jak je pomocí digitálních metod didakticky využít na příkladu otevření česko-bavorské hranice v letech 1989/1990

Obrátit se můžete na:

Místo konání: ZČU Plzeň a Univerzita Pasov
Typ akce: tematický seminář

Semestrální seminář pro studenty ZČU Plzeň a Univerzity Pasov. Akreditace Radou celoživotního vzdělávání ZČU (2 kredity).

Zimní semestr 2020/2021  (úterý od 10.15 - 11.45 hod.)

Kurz je určen studentům ZČU (všech fakult a studijních programů). Zvláště vhodný je pro studující historie, němčiny i výtvarné kultury nebo multimédií.

Kdo ho povede: PhDr. Jiří Stočes, PhD. (KNJ FPE ZČU) - garant, hlavní vyučující.

Seminář společně připravují vyučující ZČU a Univerzity Pasov. Část semináře povedou kolegové z Pasova (prof. Andreas Michler, Mgr. Miloslav Man a Judith M. Rösch, M. A.).   

O čem to bude:  Kurz propojuje v jeden celek tři základní témata – pomníky a místa paměti, otevření česko-bavorské hranice před 30 lety a didaktické využití multimediálních digitálních metod. Obdobně zaměřený seminář bude probíhat také na Univerzitě Pasov. Obě skupiny budou ve vzájemném kontaktu a v závěru semestru se společně setkají při společné exkurzi k vybranému hraničnímu přechodu (například Lísková/Höll nebo Železná Ruda/Bayerisch Eisenstein). Zde budou pracovat na společných úkolech v smíšených česko-německých skupinách. 

Znalost němčiny není podmínkou. Seminář bude veden v češtině, případně tlumočen.

Přihlašování do 15. 9. 2020 pomocí našeho online formuláře

Dotazy rádi zodpovíme na vagnerova@tandem-org.cz (telefonicky momentálně pouze po předchozí domluvě emailem) 

Více informací k projektu najdete na webu Tandem: Přepni (se) na historii

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: