25. 11. 2009

Plánování bez hranic! - plánovací seminář projektu Sousedé se stávají přáteli

Místo konání: Hohenberg an der Eger
Typ akce:
V romantickém prostředí hradu Hohenberg, který stojí nedaleko českých hranic, se 13. -14. 11.2009 uskutečnil plánovací seminář „Plánování bez hranic!“ pro pracovníky s mládeží z Plzeňského a Karlovarského kraje a Horních Franků.

Plánování, organizování, realizování česko-německé spolupráce není vždy lehká věc a každá pomocná ruka se hodí. Takovou pomocnou ruku se snažily účastníkům semináře podat koordinátory projektu „Sousedé se stávají přáteli“ Lucie Piksová a Kathrin Lichtenberg.

Účastníci semináře ale nebyli v oblasti česko-německých setkání mládeže žádní začátečníci. Prezentovali své již zrealizované projekty a vzájemně si vyměňovali zkušenosti. Výměna zkušeností byl stěžejní bod celého programu, při kterém se ukázalo, kolik potenciálu je ukryto v česko-německé spolupráci a kolik jí může být ještě využito.

Prohloubení znalostí v oblasti financování a projektového managementu bylo dalším krokem ke zlepšování budoucí spolupráce. Každý účastník se pokusil naplánovat česko-německé setkání mládeže od píky – od prvních kontaktů až po samotné provedení akce. Následné prezentace ukázaly, že se máme v česko-německé spolupráci na co těšit.

Na semináři samozřejmě nemohla chybět jazyková animace, kreativní metoda na seznámení se s druhým jazykem, seznamovací a rozehřívací hry a večerní program. Byla by škoda nevyužít kouzelnou atmosféru hradu – ve čtvrtek jsme společně navštívili hradní mučírnu, v pátek podnikli tajemnou cestu hradem jen za světla svíček.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.
Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: