19. 1. 2009

Kontaktní seminář pro volnočasovou oblast "Společně do toho!"

Místo konání: SRN, Berlín
Typ akce:


„SPOLEČNĚ DO TOHO!“

Česko-německý kontaktní seminář pro oblast volnočasové a výchovné práce s dětmi a mládeží
7. – 10. květen 2009
Berlín, Německo

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM připravil na první květnový víkend česko-německý kontaktní seminář pro dobrovolné i profesionální pracovníky z oblasti volnočasové a výchovné práce s dětmi a mládeží pod názvem "Společně do toho!". Semináře se zúčastnilo celkem 13 českých a 14 německých zástupců organizací a institucí z uvedené oblasti.

Cílem semináře bylo představit zúčastněným možnosti česko-německé spolupráce v oblasti mládeže a nástrojů na její podporu, ale především seznámení se s organizacemi z druhé země a navázání kontaktů k další spolupráci. Zúčastnění navštívili nízkoprahové centrum "m3" ve čtvrti Marzahn, diskutovali zkušenosti z financování mezinárodní spolupráce mládeže, prohlédli si mnoho zajímavých míst v centru Berlína, seznámili se s metodou česko-německé jazykové animace, absolvovali workshop o vedení projektů v mezinárodních rozměrech, diskutovali rozdíly a podobnosti mezi Čechy a Němci během programu o interkulturních aspektech spolupráce, ale především měli možnost představit svoji organizaci a seznámit se podrobně s organizacemi dalšími.

Výstupem semináře nejsou jen listy popsané poznámkami, stovky fotografií a drobný spánkový deficit, ale především spousty novýcho kontaktů, naplánované akce organizací, připravované návštěvy a hospitace pracovníků u kolegů a kolegyň v druhé zemi a potenciál výrazně rozšířit mezinárodní aspekt vlastní práce v jednotlivých sdruženích. Tuto spolupráci bude TANDEM samozřejmě i nadále intenzivně podporovat. Už na podzim chystáme plánovací seminář pro sdružení, sledujte web Tandemu nebo čtěte Tandem Info.
S dotazy k proběhlému semináři se obracejte na pracovníky Tandemu:

Petr Vaněk | vanek@tandem.adam.cz | tel.: +420 377 634 757
Juliane Niklas | niklas@tandem-org.de | tel.: +49 / 941 / 58557 - 19Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: