18.–20. 6. 2021

Konference mládeže

Místo konání: Nečtiny
Typ akce: konference

Konference pro mládež "Besser bez, lepší ohne" byla první prezenční akcí Tandemu a projektu ahoj.info v roce 2021. Kvůli nejistým covidovým opatřením byl počet účastníků nižší než bylo původně plánováno, o to nadšeněji však všichni ocenili možnost se setkat v česko-německé skupině a debatovat a vzdělávat se v tématu, které je zajímá. Konference na téma drogové prevence a závislosti se uskutečnila na zámku Nečtiny od 18. do 20. června.

Prvním bodem programu byla “živá knihovna”, se kterou se účastníci propojili online. Živá knihovna je skupina lidí, kteří se stávají „živými knihami“, sdílejí své životní příběhy, v tomto případě drogové a alkoholové závislosti, s ostatními a odpovídají na všechny druhy otázek. Účastníci více než dvě hodiny diskutovali se čtyřmi “živými knihami” z Berlína.

Druhý den počasí umožnilo uskutečnit veškerý program venku. Proběhly dva paralelní workshopy, jeden s Kateřinou Vickersovou, terapeutkou závislostí, která nám přinesla mnoho zajímavých příběhů z její práce, a druhý pod vedením zařízení Drop In, které se zabývá léčením a primární prevencí a zaměřuje se na nealkoholické drogy. Čtyři zaměstnanci poskytli velmi interaktivní způsob vysvětlení, jak centrum pracuje, a jak fungují závislosti obecně, čímž účastníkům rozšířili chápání drog a rizik spojených s jejich zneužíváním.

Důležitou součástí programu byla také jazyková animace, která v několika blocích skupinu ještě více sblížila a přiblížila sousední jazyk. Ve volnočasovém programu se uskutečnil mimo jiné výlet k nedaleké zřícenině hradu Nečtiny.

Závěrečný den proběhla reflexe, během níž se každý mohl podělit o své dojmy z víkendu a dále vstřebat složité, ale o to důležitější téma drogové prevence. K hladkému průběhu akce přispěli i profesionální tlumočníci.  

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: