26. 9. 2014

Evropský den jazyků

Místo konání: Plzeň, ČR
Typ akce: příležitostná akce
Pod mottem „Jazykové cestování“ se 26. září konal Evropský den jazyků 2014.
Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci s Europe Direct Plzeň, Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže a dalšími partnery připravila bohatý program plný her, soutěží a vzdělávacích aktivit. Akce byla určena žákům druhého stupně základních škol a studentům středních škol z Plzně a regionu.
Učitelé, žáci a studenti se nejprve sešli v Evropském domě. Zde se vytvořily skupiny a každá z nich obdržela „herní mapu“ s vyznačenými stanovišti. S mapou se pak skupiny vydaly na cestu po jednotlivých místech v centru Plzně. Na každém stanovišti byl pro děti připraven úkol týkající se cizích jazyků různých zemí, Evropské dobrovolné služby, workcampů, výměnných programů pro mládež a dalších aktivit. Výherci soutěží a her z jednotlivých stanovišť obdrželi drobné odměny.
Paralelně k programu pro žáky se konal i seminář pro učitele na téma „Možnosti pro školy v novém programu ERASMUS+“.
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže se na akci podílelo dvěma stanovišti v ulici Riegrova 17. První bylo věnováno jazykové animaci, druhé možnostem přeshraničních vzdělávacích mobilit pro mladé lidi do 30 let.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: