26. 9. 2011

Evropský den jazyků

Místo konání: ČR, Plzeň
Typ akce: příležitostná akce

Legendärní Tragomédie

česko-německé divadelní představení v rámci Evropského dne jazyků

26. září 2011 v divadélku Jonáš v Plzni bylo za podpory Tandemu a projektu "Sousedé se stávají přáteli" uvedeno česko-německé divadelní představení Legendärní tragomédie. Celá hra byla odehránav jazyce „čojč“.

Představení byla celkem dvě, první bylo určeno školám, druhé bylo otevřeno volnočasovým organizacím, studentům Západočeské univerzity v Plzni i veřejnosti. Obě představení byla plně obsazena.

Na jevišti se sešly postavy české a německé mytologie – kněžna Libuše, Faust, baron Prášil a pramatka Češka. Komunikace probíhala česko-německy, v tzv. „čojč“ řeči (čeština + deutsch), která umožnila porozumění i bez znalosti druhého jazyka.

Postavy se na jevišti musely vyrovnat s následky zavedení státní maturity. Kontroverzně uchopené téma zaujalo bez rozdílu mladší i starší diváky. Obě představení byla plně obsazena.


Externí fotogalerie - fotky z představení


Další informace:

Edita Kočandrlová (kocandrlova@tandem.adam.cz, 377 634 756)
Lucie Piksová (piksova@tandem.adam.cz, 377 634 754)


Informace o divadelním souboru:

www.a-basta.cz

plakátek k představení


Divadelní představení organizuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, projekt „Sousedé se stávají přáteli“ a o.s. A Basta! (DivadElní Kroužek Abasty – DeKA)Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: