9. 1. 2010

Evropský den jazyků

Místo konání: Praha (ČR)
Typ akce: informační den
Příspěvkem k diskuzi o angličtině jako cizím jazyku číslo jedna a němčině odsunuté na druhou kolej je i zapojení na 50 žáků do aktivit česko-německé jazykové animace v prostorách Nadace Friedrich-Ebert-Stiftung v Praze. Díky Koordinačnímu centru česko-německých výměn mládeže Tandem a Pragkontaktu (Nadace Brücke/Most) proběhlo
v pátek, 24.září 2010, u příležitosti Evropského dne jazyků první setkání ZŠ a MŠ Děčín VI a její čerstvě partnerské školy Mittelschule Johann Heinrich Pestalozzi Pirna.

Pracovnice Tandemu, Edita Kotorová, k podpoře výuky německého jazyka říká: „Česko-německé partnerství škol prokazatelně podporuje pozitivní výsledky žáků při výuce němčiny a obecně zvyšuje motivaci k intenzivnějšímu studiu němčiny. Žáci mohou přímo uplatnit své znalosti a dovednosti a zároveň dostávají bezprostřední zpětnou vazbu. Přitom spolupráce českých a německých či rakouských škol není díky zeměpisné blízkosti obou zemí náročná. Mimoto se žáci nemusí setkávat jen ve svých školách, mohou využít nabídky vzdělávacích středisek pro mládež podél hranice.“

Česko-německé aktivity škol doplňuje samozřejmě i čilý turistický ruch mezi oběma sousedy - možností pro uplatnění německého jazyka v komunikaci s rodilými mluvčími, tedy v nedeformované podobě, je celá řada. Školám navíc může na projekty přispět Česko-německý fond budoucnosti. Plus body pro němčinu kromě často zmiňované lepší aprobovanosti učitelů (výsledek šetření České školní komise za rok 2009) a praktickému užitku v příhraničí jsou očividné.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: