

Evaluační setkání projektových partnerů projektu Němčina nekouše IV
Dne 4. listopadu se v Praze konalo evaluační setkání partnerů projektu Němčina nekouše. Setkali se zde všichni partneři, kteří se na projektu v posledních dvou letech podíleli, tzn. zástupci Česko-německého fondu budoucnosti, německého velvyslanectví v Praze, Goethe Institutu a MŠMT.
Po úvodních zdravicích si vzal slovo Jan Lontschar a pohovořil o struktuře a průběhu zapojení jednotlivých partnerů, dále zhodnotil projekt a jeho roli u Tandemu, krátce zdůraznil význam metody jazykové animace a v neposlední řadě zmínil zapojení firemní sféry jako jednu z dalších možností rozvoje projektu.
Dále následovala prezentace, kterou si připravily koordinátorky projektu Michaela Kořánová a Lucie Tarabová. Obsahem prezentace bylo obsahové a statistické zhodnocení projektu za poslední projektové období, čili za roky 2018 a 2019. Pomocí grafů byl znázorněn průběh a vývoj projektu v číslech (např. počty animací v ČR a Německu, v jednotlivých krajích anebo ukázky z pořádaných seminářů). Dále byla zmíněna dlouholetá spolupráce s kampaní německého velvyslanectví Šprechtíme, jejíž důležitost byla podtržena i zástupci Goethe Institutu a německého velvyslanectví.
Byl také předložen koncept spolupráce s firemní sférou a její podpora výuky němčiny na středních odborných školách. Tento koncept již Tandem realizuje a v roce 2018 se rozvinul do samostatného projektu Němčina nad zlato - díky finančnímu příspěvku Německého velvyslanectví.
Po občerstvení následoval krátký přehled aktivit, které se plánují pro následující projektové období. Součástí této vize do budoucnosti byla i diskuze ohledně inovativních bodů projektu, jejichž klady a zápory byly společně diskutovány.
Celá akce se příjemně vydařila. Koordinátorky projektu si odnesly spoustu podnětných nápadů pro další realizaci projektu.
Přítomní zástupci institucí/projektoví partneři, kteří projekt Němčina nekouše podporují, se vyjádřili pozitivně i ohledně spolupráce na projektu v dalších letech.
Aktuality
-
26.5.2023
Národní školení Cross Over
Uvažujete o podání mezinárodní projektové žádosti, nebo již pracujete na mezinárodním projektu v oblasti neformálního vzdělávání mládeže? Pak se můžete zúčastnit školení Cross Over - národní fáze na projekty Partnerství pro spolupráci, v rámci kterého lze realizovat i česko-německé projekty. Přihlásit se můžete nejpozději do 31. května. -
25.5.2023
Noví zájemci zahájili svou animátorskou dráhu
V květnu proběhlo základní školení česko-německé jazykové animace pro budoucí nové animátory a animátorky Tandemu. -
22.5.2023
Obnovujeme program podpory Rozjeď to s Tandemem! v nové podobě
S radostí obnovujeme oblíbený program podpory Rozjeď to s Tandemem! Nově nabízíme finance až do výše 50 tisíc korun na česko-německé projekty volnočasových organizací a spolků. Spuštění se podařilo díky finanční pomoci Velvyslanectví SRN v Praze.
Akce
-
Infoakce27.–28. 5. 2023 Termín
27.–28. 5. 2023 Místo konání
Plzeň, Riegrova uliceZažij Plzeň! na Evropském dni sousedů 2023
Příležitost uspořádat vlastní sousedskou slavnost, pečovat o dobré sousedské vztahy, představit naše aktivity, dobře se u toho najíst a podpořit skvělý projekt? U toho nemůže chybět Zažij Plzeň! ani vy! Navštivte náš stánek plný her, zajímavostí a rodinných aktivit nebo se registrujte na naši zábavnou procházku městem. -
konference pro mládež16.–18. 6. 2023 Jednotlivci Termín
16.–18. 6. 2023 Místo konání
Nečtiny u PlzněKonference mládeže 2023 Participace - Jen volit nestačí
Současné problémy světa se týkají i nás mladých. Chceme se podílet na jejich řešení, být vidět a slyšet. Chceme se postavit za své názory a prezentovat je veřejně. K tomu ale nestačí jen jednou za čas jít volit. Co můžeme udělat víc? Tím se budeme zabývat na konferenci mládeže s tématem participace. Pojeďte s námi! -
Tematický a kontaktní seminář22.–24. 6. 2023 Školská oblast Termín
22.–24. 6. 2023 Místo konání
Historický park Bärnau-TachovTematický a kontaktní seminář pro pedagogy
Na tomto semináři vám tým pedagogů z Historického parku Bärnau-Tachov poskytne poznatky a podněty, jak lze využít témata jako je udržitelnost a ochrana životního prostředí, a to prostřednictvím interaktivních prohlídek a praktických workshopů. Seznámíte se tak se středověkými řemeslnými technikami a středověkým každodenním životem. Znalosti, které zažijete a získáte, můžete snadno začlenit do svých vlastních školních projektů a česko-německých výměn s přírodovědným nebo historickým zaměřením.
Nepřehlédněte
TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny