22. 11. 2018

Den s němčinou v Pardubicích 2018

Místo konání: Pardubice
Typ akce: informační den

Dne 22. listopadu 2018 proběhl na půdě hotelu v Pardubicích další Den s němčinou, v roce 2018 již druhý. Sešli se zástupci kampaně Šprechtíme, zástupci škol (učitelé středních škol a základních škol), zástupci Univerzity Pardubice a Goethe Centra v Pardubicích, zástupci firem, zástupce obchodní komory a zástupce Česko-německého fondu budoucnosti.

Nejprve proběhla oficiální část, kdy dal Goethe Institut společně s dalšími řečníky kampaně Šprechtíme podnět pro spolupráci firemní a školské sféry. Dále následovala prezentace Fondu Budoucnosti o možnostech finanční podpory pro školy a poté proběhla prezentace Tandemu. Tandem byl prezentován jako celek s pozorností na nabídku pro školy a pak byla velká část věnována prezentaci nového projektu Němčina nad zlato.  Tyto počáteční vstupy pak daly impuls školám a firmám k debatě. Každý účastník dostal otázky týkající se spolupráce s druhou sférou a společně se o tématu pobavili a navázali tak kontakt.

Zhodnocení vzájemných diskuzí a počínajícího zkontaktovávání obou stran proběhne na dalším setkání 12. února 2019, opět v Pardubicích. Zde již bude Goethe Institut apelovat na utvoření konkrétní spolupráce. Tandem bude také přizván.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: