20. 11. 2018

Den s němčinou v Olomouci 2018

Místo konání: Olomouc
Typ akce: informační den

Dne 20. listopadu 2018 proběhl na půdě hotelu v Olomouci další Den s němčinou, v roce 2018 první. Sešli se zástupci kampaně Šprechtíme, zástupci škol (ředitelé a učitelé středních škol a základních škol, zástupci Univerzity Palackého v Olomouci), zástupci firem (Siemens, Miele), zástupci obchodní komory, zástupce kraje a Česko-německého fondu budoucnosti.

Nejprve proběhla oficiální část, kdy dal Goethe Institut podnět pro spolupráci firemní a školské sféry. Dále následovala prezentace Fondu Budoucnosti o možnostech finanční podpory pro školy a poté proběhla prezentace Tandemu. Tandem byl prezentován jako celek s pozorností na nabídku pro školy a pak byla velká část věnována prezentaci nového projektu Němčina nad zlato. Tyto počáteční vstupy pak daly impuls školám a firmám k debatě. Utvořili se skupiny škol s firmami. Každá skupina dostala otázky týkající se spolupráce s druhou skupinou a společně se o tématu pobavili a navázali kontakt.

Zhodnocení vzájemných diskuzí proběhne na dalším setkání opět v Olomouci. Zde již bude Goethe Institu apelovat na utvoření konkrétní spolupráce. Tandem bude také přizván.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: