1. 3. 2012

Další vzdělávání podpůrného týmu "Sousedé se stávají přáteli 2012 - 2013"

Místo konání: ČR, západní Čechy
Typ akce: školení a další vzdělávání
Česko-německá setkání bývají náročná na organizaci. Někdy chybí síla, personální zajištění, jazykové znalosti a jindy interkulturní povědomí. Pro tyto případy byl v rámci projektu „Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)“ vyškolen tzv. podpůrný tým složený z mladých lidí z Česka a Německa, kteří jsou schopni vypomoci na jednotlivých akcích.

O víkendu 9. -11. března 2012 se na statku Bernard v Královském Poříčí u Sokolova sešlo 15 Čechů a Němců, kteří mají zájem účastnit se projektových setkání mládeže. Každý člen podpůrného týmu ovládá oba jazyky přinejmenším na komunikativní úrovni.

Školení bylo zaměřeno na seznámení se s právními, organizačními, jazykovými i obsahovými aspekty setkání. Pozornost byla věnována jazykové animaci i poznávacím hrám, krizovému managementu i rozdílnosti českých a německých zákonů týkající se práce s mládeží. Důraz byl kladen na praktické využití předávaných znalostí a otevřenost v komunikaci a diskuzi.

Podpůrný tým bude v následujícím projektovém období k dispozici pro podporu různých aktivit ve všech ohledech – organizačně, jazykově, interkulturně i obsahově. Členy podpůrného týmu je možno využít díky jejich kompetenci i mimo rozsah projektu.


Chcete se také stát členy podpůrného týmu?
Další informace k podpůrnému týmu Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech.


"Sousedé se stávají přáteli (2012-2013)".
Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci programů Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: