7. 11. 2014

Česko-německá spolupráce ve školské oblasti

Místo konání: Plzeň, ČR
Typ akce: kontaktní seminář
Ve dnech 7.-9. listopadu se uskutečnil v Plzni, Evropském hlavním městě kultury 2015, kontaktní seminář pro české a německé pedagogy ze všech typů škol a vzdělávacích zařízení.

V rámci semináře měli účastníci možnost seznámit se s kolegy ze sousední země a mohli společně rozjet česko-německé aktivity na podporu německého jazyka a česko-německého přátelství.

Součástí programu byla mj. interaktivní prohlídka centra Plzně, jazyková animace a workshop ke kontaktní databázi. Dále se účastníci seznámili s možnostmi financování v rámci česko-německé spolupráce, ať už se jedná o několikadenní setkání mládeže, nebo o projekty a odborné stáže v sousední zemi. V rámci programu nepřišlo zkrátka ani projektové plánování. Pracovníci Tandemu představili podrobně také Tandem a jeho činnost nejen v rámci školské oblasti, ale i v mimoškolní sféře. Příspěvek o PAD přednesl pan Johannes Gehrke, zástupce této organizace.

Hlavním cílem semináře bylo navazování kontaktů a zahájení nových aktivit v rámci česko-německé spolupráce, což se podařilo, jak vyplynulo z následné evaluace semináře.Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: