4. 10. 2011

kontaktní seminář Na praxi k sousedům

Místo konání: SRN, Bad Alexandersbad
Typ akce: kontaktní seminář
Zástupci odborných škol a institucí odborné přípravy z Čech a Německa se sešli na kontaktním semináři Tandemu v Bad Alexandersbad. Primárním cílem účastníků bylo nalézt partnerskou instituci, aby mohli společně pořádat praxe svých žáků či učňů. Celkem třicet účastníků se během semináře seznámilo navzájem a seznámili se s nabídkou Tandemu pro odborné školy. Program podpory odborných praxí přestavily nejenom pracovnice Tandemu, ale ke konkrétní představě zúčastněných přispěly i prezentace partnerů, kteří se již dlouho do programu Tandemu zapojují: Obchodní akademie, Střední odborná škola gastronomie a Střední odborné učiliště Chomutov - Středisko Jirkov a jejich partnerská škola na druhé straně hranice, St. Michaelswerk Grafenwöhr.
K navazování partnerství pomáhala účastníkům partnerská burza, ale i neformální aktivity jako česko-německý večer či kooperační hra. Během semináře si někteří účastníci našli i několik potencionálních partnerů, s nimiž by se chtěli v budoucnu zapojit do Programu podpory odborných praxí.
Fotky se semináře si můžete prohlédnout zde: http://my.opera.com/tandem.regensburg/albums/show.dml?id=9337272

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: