23.–25. 9. 2016

9. česko-německé setkání mládeže

Místo konání:
Typ akce: setkání mládeže
Od 23. do 25. září 2016 proběhlo v Poličce již 9. česko-německé setkání mládeže, které přineslo workshopy, diskuze, zábavu a nová přátelství. První setkání se uskutečnilo již před 20 lety. Za přítomnosti tehdejších prezidentů obou zemí Václava Havla a Romana Herzoga tak úspěšně započalo prohlubování česko-německých vztahů.

9. setkání navštívilo kolem padesáti účastníků. Hlavní část programu tvořily různorodé workshopy a diskuze, kde mladí lidé vedli dychtivé debaty zejména o společenských otázkách např. o vývoji česko-německých vztahů za poslední desetiletí či o aktuální migraci uprchlíků, dále přišla řada také na rozpravu o současném vnímání poválečného vysídlení Němců z naší země. Setkání doprovázely zkušené tlumočnice, které vše pohotově překládaly. Mladí Češi a Němci tak měli příležitost k procvičení cizího jazyka v uvolněné atmosféře, nabyli nové zkušenosti, získali užitečné kontakty do budoucna, stejně tak nové kamarády a užili si dost zábavy kupříkladu díky hravým prvkům, divadelní tvůrčí dílně či tancovačce při vystoupení senegalského bubeníka.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: