Jednotlivcům poskytujeme aktuální informace o akcích a projektech do kterých se mohou v oblasti česko-německé spolupráce zapojit, ať již se jedná o oblast kulturní, vzdělávací nebo volnočasovou.

Informujeme o možnostech dobrovolnického projektu v Německu, o možnostech studia a případně kam se obrátit při hledání praxe. Máme pestrou publikační činnost a nabízíme vzdělávací kurzy pro zájemce o česko-německé projekty a spolupráci.

Příkladem naší činnosti pro jednotlivce je internetový portál pro mládež www.ahoj.info a Dobrovolnické centrum. Do dobrovolnických aktivit je Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem zapojeno již od roku 2002.

S T A T I S T I C K Y :

  • ROK 2018: V rámci projektů Erasmus +  dobrovolnictví  jsme zprostředkovali celkem 10 dobrovolníků. Do České republiky přijeli v 09/2018 celkem 4 dobrovolníci, do partnerských organizací v Německu jsme  zprostředkovali 6 uchazečů.

 

  • ROK 2019: V rámci projektů ESC - Evropského sboru solidarity  jsme  zprostředkovali  celkem 13  dobrovolníků, kteří se chtěli zúčastnit roční dobrovolné služby. V  září 2019 do ČR přijelo 7 dobrovolníků, do Německa vycestovalo 6 dobrovolníků, předčasně kvůli Covid 19 službu ESC ukončili 4 dobrovolníci.

 

  • ROK 2020 - 2021: V i těchto dvou covidových letech jsme v rámci projektů ESC - Evropského sboru solidarity u našich partnerských organizací dobrovolníky podporovali. Díky různým hygienickým omezením a nepohodlí byla tato dobrovolná služba jiná, přesto ale pro všechny zúčastněné velmi přínosná. 

 

  • ROK 2021 - Západočeská univerzita v Plzni získala platnou akreditaci pro LEAD roli (podpůrnou i vysílající). V neformálním vzdělávacím  programu Evropského sboru solidarity může tedy pokračovat dalších  7 let.

 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: