Hledá se partner pro projekt History goes digital

27. 8. 2020

Spolek Landesfilmdienst Sachsen für Jugend- und Erwachsenenbildung hledá partnerskou organizaci pro svůj projekt History goes digital - učení se historii v digitálních výměnách.

Projekt se zaměřuje na posílení povědomí o historii u mladých lidí z Česka a z Německa, a to zejména za využití digitálních nástrojů a metod aktivní práce s médii. Cílem je vytvořit eBooks, v nichž se mladí lidé společně budou zabývat obdobím nacionalismu a systémem koncetračních táborů, budou reflektovat vliv a využitelnost médií v souvislosti s popíráním skutečností daného období a se skupinovými nenávistnými projevy a budou diskutovat o svém pohledu na minulost, současnost i budoucnost a ve skupině jej zpracovávat. Výstupem tak budou videa, podcasty, texty, comixy aj. dle zájmů a preferencí účastníků.

Projekt má podpořit vnímání historie jako konstrukce pro porozumění dějinám, orientaci v současnosti a perspektivu do budoucna. Zároveň budou rozvíjeny kompetence účastníků v oblasti interkulturních výměn a mediálního vzdělávání. Celý projekt bude probíhat převážně virtuálně s ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru.

Projekt začíná 1. listopadu 2020 a trvá do konce roku 2021.

Bližší popis projektu najdete zde.

Zájemci o spolupráci se mohou hlásit na kontaktu níže.


Michaela Dryjovámimoškolní oblast
Michaela Dryjová
e-mail: dryjova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 754
 

Aktuality

Doporučujeme

  • 25. 9. 2020 Chcete pracovat u Tandemu? Hledáme nové kolegy/ně
    Aktuálně máme vypsána 2 pracovní místa:  Spolupracovník / spolupracovnice pro mimoškolní oblast (nástup od listopadu 2020) a  Referent / referentka pro Public Relations (nástup od ledna 2021).
  • 11. 9. 2020 Základní školení jazykové animace
    Zveme Vás na Základní školení jazykové animace, které se uskuteční 5. – 8. 11. 2020 ve městě Plauen. Školení je určené pro všechny zájemce o hravou, nevýukovou metodu učení němčiny nejrůznějších věkových...
  • 13. 7. 2020 TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny
    Také vám chybí kontakt s našimi sousedy? Dočasné uzavření hranic neznamená, že je třeba přerušit česko-německé výměny. Historie dokazuje, že omezení zájmu na sebe sama a odstřihnutí se od okolního světa nikdy dlouhodobě nevedlo k ničemu...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň