26.–28. 4. 2024

Odborné fórum

Udržitelnost v česko-německých výměnách mládeže
Místo konání: Hotel Clarion, Ústí nad Labem
Typ akce: odborné fórum
Cílová skupina pracovníci/e s mládeží, učitelky a učitelé, jazykoví animátoři/rky, studenti/ky
Cíle Propojit se s kolegy ze sousední země, inspirovat se od ostatních, dozvědět se něco o nových tématech od referentů, zahájit nové stěžejní téma pro roky 2024 - 2026
Uzávěrka přihlášek 3.4.2024

První prezenční akce nového stěžejního tématu pro období 2024 – 2026 je tu a my jsme připravili něco opravdu speciálního. Téma zní: „Udržitelnost v česko-německých výměnách mládeže“.

Udržitelnost lze jednoduše chápat jako spojení tří klíčových oblastí, nazývaných symbolicky pilíře udržitelného rozvoje. Jsou to environmentální, hospodářský a sociální pilíř. Někdy se zmiňujeme i o kulturním pilíři. Během víkendu se zaměříme na všechny tyto aspekty a pokusíme se uvědomit si, že to není jenom o třídění odpadu a zákazu brček, ale tohle téma má hlubší rozměr. Třeba nás to povzbudí zamyslet se nad tím, zda jsou naše akce nebo dokonce organizace opravdu udržitelné.
A to není všechno! Připravili jsme prostor, kde můžete nejen diskutovat o tématu, ale i navázat nové vztahy s kolegy ze sousední země, seznámit se s potenciálními partnery pro spolupráci a organizacemi z oboru. Bude to skvělá příležitost nejen k diskuzím, ale i k inspiraci nápady a plány ostatních.
Nezmeškejte šanci být součástí tohoto vzrušujícího setkání a podělit se o své zkušenosti a plány. Těšíme se na vás!

Předběžný program

Začínáme v pátek v 17:30 společnou večeří a končíme v neděli obědem ve 12:30.
Předběžný program najdete zde, změny vyhrazeny. Finální verze programu bude k dispozici před akcí.

Ostatní

Účastnický poplatek ve výši 1600 Kč zahrnuje ubytování, stravování, tlumočení a program. Pokyny ohledně platby poplatku obdržíte po přihlášení, nejpozději do 4. dubna po uzávěrce přihlášek.
Vaše přihláška je platná až po zaplacení účastnického poplatku. Odesláním přihlášky zároveň berete na vědomí, že pokud dostanete potvrzení účasti a odhlásíte se po 4. dubnu bez udání závažného důvodu, budeme po vás vyžadovat storno poplatek ve výši účastnického poplatku.

Znalost druhého jazyka není nutná, akce bude simultánně tlumočena. Ubytování a stravování jsou zajištěny v Hotelu Clarion v Ústí nad Labem v jedno- nebo dvoulůžkových pokojích (vyplníte v online formuláři). Upozorňujeme, že za jednolůžkový pokoj je příplatek 900 Kč, který se hradí přímo na místě na recepci.

Dopravu si účastníci zajistí sami, náklady na cestu nejsou hrazeny. Pošleme vám seznam účastníků a budete se moci domluvit na spolujízdě.

Přihlášky

Přihlásit se můžete zde nejpozději do 3. dubna nebo do naplnění kapacity.
Pokud by účastnický poplatek představoval překážku pro vaši účast na akci, kontaktujte nás a můžeme se individuálně domluvit.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Zajímají vás další detaily ohledně česko-německých akcí a chcete být vždy v obraze? Začněte odebírat náš newsletter nebo se přidejte do facebookové skupiny Výměna je Austausch.

Akce je realizována v kooperaci Tademu a organizace Aktion Zivilcourage a je podpořena  Česko-německým fondem budoucnosti a Německým svazem ubytoven mládeže.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: