Němčina nekouše: online seminář jazykové animace pro vyučující německého jazyka_2

Obrátit se můžete na:

projekt Němčina nekouše
projekt Němčina nad zlato                      oblast jazyka a jazykové animace
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764

 

školení a další vzdělávání Oblast jazyka a jazykové animace
Termín: 20. 4. 2021
Místo konání: online

Dne 20.4.2021 proběhl v rámci projektu Němčina nekouše jednodenní online seminář česko-německé jazykové animace pro učitele německého jazyka ze základních škol a víceletých gymnázií. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 22 vyučujících, plus lektorka a koordinátorka projektu.

Vyučující byli během semináře obeznámeni se základy a principy jazykové animace zaměřené na motivování žáků základních škol k výběru němčiny jako druhého cizího jazyka. Seminář vedla zkušená jazyková animátorka Tandemu, Petra Zahradníčková.

Účastníci měli možnost získané teoretické znalosti ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním metodám a nápadům na hry a aktivity, které si mezi sebou vyměňovali. Na semináři se nezapomnělo ani na aspekty jazykové animace online, kterou mohou vyučující využít při distanční výuce.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: