Workshop "GET ACTIVE! EU ELECTIONS 2024" v Regensburgu

20.3.2024

BJR a Evropský parlament mládeže pořádají v sobotu 6. dubna 2024 v Regensburgu akci pro mladé lidi z Bavorska a České republiky ve věku od 16 let.

Do voleb do Evropského parlamentu zbývá jen několik měsíců. Přemýšlíte, co můžete udělat? Jak se vypořádat s fake news a jak je vůbec rozpoznat? Co můžete udělat proti vzestupu pravicového populismu a jaký vliv má společenská angažovanost?
Pak přijeďte na workshop "GET ACTIVE! EU ELECTIONS 2024", který se koná v Regensburgu v sobotu 6. dubna 2024. Akce je určena pro prvovoliče a mladé lidi z Bavorska a České republiky starší 16 let. Čeká vás pestrý a aktivní program s informacemi o EU a evropských volbách, workshopy o pravicovém populismu v EU, o umělé inteligenci a fake news.

Česká republika přímo sousedí s Bavorskem, proto akci pořádá Bavorský kruh mládeže (BJR) s českým Evropským parlamentem mládeže (EYP), aby spojili mladé lidi z obou zemí a umožnili jim výměnu. 

Celá akce proběhne v angličtině a účast je zdarma. Akce je jednodenní, ubytování není zajištěno.
Doprava není hrazena. Zde je pár možností, které můžete využít: 
Z Prahy Flixbus v 7:20. 
Vlak EC Bavorský Express (Z Plzně v v 7:11 nebo v 9:11 a zpět z Regensburgu v 16:17 nebo 18:17). Zde doporučujeme zakoupit si tzv. jízdenku Plzeňský region + Německo. Jízdenka stojí 279 Kč, dá se koupit pouze ten danný den na pokladně/u průvodčího na české straně a je možné jí celý den využívat na trase Plzeň - Regensburg a zpět. Více info zde.)


Pokud by ale cokoliv z výše uvedeného pro vás mělo být překážkou na akci, napište Therese Leppert na leppert.theresa@bjr.de a situaci je možné individuálně řešit. 

Předběžný program: 
12.00 Zahájení a teambuilding
13:00 Oběd
13:30 Základy o EU
14:30 Pauza
15:00 Workshopy
17:30 Evaluace a závěr

Registrace je možná do 29. 3. 2024. Další informace v němčině a odkaz na registraci najdete zde.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: