On-line pracovní setkání jazykových animátorů

5. 5. 2020

Ve dnech 19.4.-21.4.2020 proběhla 3 pracovní on-line setkání jazykových animátorů. Cílem setkání bylo zamyšlení se, jakým způsobem realizovat on-line aktivity.

Jak podpořit přeshraniční kontakty škol, mimoškolních skupin i jednotlivců? Jak udržet motivaci zůstav v kontaktu v situaci, kdy není možnost setkávat se ani mononacionálně? Jak by se dala realizovat česko-německá jazyková animace on-line? Dala by se realizovat česko-německá setkání on-line? Jak pomoci školám zatraktivnit výuku jazyka v době domácí výuky - jaké úkoly by žáky bavily a zároveň pomohly udržet kontakt s partnerskou školou nebo organizací? Je možné realizovat česko-německé projekty? Jak reflektovat současnou situaci? Jakým způsobem sdílet autentické prožitky, názory a osobní zkušenosti s ohledem na současnou situaci? Tyto a další otázky jsme si kladli.

Na společném brainstormingu vznikla spousta tipů na online nástroje, nápadů, jak využít momentální situaci k dalšímu rozvoji, a hlavně motivaci zůstat v kontaktu. Tyto nápady budeme rozvíjet na dalších společných pracovních setkáních.

Srdečný dík všem zapojeným "Jasanům" - dodáváte nám optimismus a chuť dál pracovat!


Jana Heenenoblast jazyka a jazykové animace
vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání
Lucie Schneiderová
e-mail: schneiderova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 756
skype: schneiderova@tandem-org.cz

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň