Konsorcium Tandemu k přeshraniční odborné spolupráci středních škol bylo úspěšné

1. 5. 2020

Konsorcium složené ze 6 odborných škol vyslalo na odbornou stáž do Německa 38 žáků středních odborných škol. Z toho 4 účastníci pobyli na praxi déle než 3 měsíce! Jaká byla jejich zkušenost?

Nadmíru zdařilý projekt „Přeshraniční odborná spolupráce 2018-2020“, který byl finančně podpořen z programu Erasmus+, byl úspěšně ukončen. Jaké byly dojmy a zkušenosti zúčastněných?

„Co se týče mých kompetencí a odborných znalostí, osvojil jsem si i prohloubil mnohem více, než byly moje znalosti ze střední školy. Kromě této zkušenosti se mi zlepšila asertivní a empatická stránka mojí osobnosti, pobyt v cizině byl pro mě velmi přínosný,“ svěřil se absolvent dlouhodobé stáže Patrik Birkuš.

Hlavním záměrem projektu byla realizace krátkodobých i dlouhodobých odborných stáží žáků SŠ v Německu. Projekt reagoval na zvyšující se poptávku po zahraničních odborných praxích ze strany středních škol působících v prvotním odborném vzdělávání a vedle toho na potřeby rozvoje partnerských vztahů mezi Českem a Německem. Stáže byly realizovány v nejrůznějších oborech od lesnictví, přes elektrotechniku až po administrativu a IT.

„Můj pracovní den začínal v 8 hodin ráno. Většinu času jsme se zabývala vlastním projektem, který jsem dostala možnost vést. Týkal se migrace a s ní spojeného procesu integrace. Prováděla jsem šetření mezi uprchlíky na základě vlastního vytvořeného dotazníku. Údaje jsem zpracovala a prezentovala před odborníky – neuvěřitelná zkušenost, která mě posunula o hodně dopředu,“ popisuje další absolventka dlouhodobé stáže Lenka Zakopalová.

Další projekt s podorou programu Erasmus+ probíhá v letech 2019 - 2022. Projekt je součástní Programu podpory odborných praxí, který letos slaví 20 let své existence. Máte chuť se zapojit? Přečtěte si o programu více.

.


Iva Břendováprogram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759
skype: odbornepraxe

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň