Díky projetku Přeshraniční odborná spolupráce vyjeli na praxi do Německa lesníci, požárníci, ale i zdravotní sestry

2.5.2024

Program Erasmus+ je již mezi školami rozšířen. Ale ne každá škola dosáhne na finanční podporu tohoto programu.
Konsorcium Tandemu v Plzni i Řezně sdružuje právě i ty odborné školy, které by jinak na evropské finance vůbec nedosáhly. 31. května končí tříletý projekt, díky kterému získalo mezinárodní zkušenost 38 žáků v rámci praxe a 5 pedagogů v rámci stínování. I vaše škola se může zapojit! 

"Poznal jsem, jaké je to v jiné než české firmě a zjistil jsem, jak to tam chodí. Naučil jsem se porozumět v němčině zadání a splnit ho. Naučil jsem se psát na německé klávesnici. Zdokonalil jsem se v komunikaci v němčině s kolegy."

"Hodně zajímavá zkušenost. Musel jsem se postarat sám o sebe, komunikovat a prát si. Dobrá praxe a dobrá parta."

"Je to vynikající zkušenost, že dokážu sám v cizím prostředí bez pomoci pracovat a žít."

Pár výroků ze závěrečných evaluací žáků, kteří měli možnost mezi lety 2022 - 2024 vyjet na zkušenou do Německa díky programu Erasmus+. V rámci svého studia na střední či odborné škole využili školou nabízenou možnost, nechali doma kamarády, lásky a rodiče a vyjeli do neznáma.

Možná to zase tak úplné neznámo pro některé nebylo, protože slyšeli povídání a zážitky svých starších spolužáků, kteří se o zkušenosti ze stáže v Německu rádi podělí. Pro mnohé to ale prvotní zkušenost byla. A jak byli pak překvapení, že vlastně lidé jsou všude stejní, jen třeba mluví jiným jazykem. Že jsou schopní se o sebe postarat, jen k tomu musí dostat příležitost.

Využijte volné finanční prostředky Tandemu, díky kterým můžete i svým studentům nabídnout nezapomenutelné mezinárodní zkušenosti a životní příležitosti. Nemusíte být akreditovanou školou v rámci programu Erasmus+. Nemusíte mít partnerskou organizaci v Německu. Musíte hlavně chtít.

Pomůžeme s hledáním vhodné partnerské školy, pomůžeme s administrativním kolečkem a jako návdavek získají praktikanti od Tandemu dva přípravné dny s jazykovou animací a orientací v místě praxe. Jak takové přípravné dny probíhají se můžete podívat v krátkém videu.

Díky Programu podpory odborných praxí mohlo od roku 2000 vyjet na praxi do sousední země přes 7.000 žáků z Česka a Německa. Snažíme se být maximálně flexibilní a nízkoprahoví při všech administrativních úkonech a není pro nás problém přijmout přihlášku vaší školy i mimo standardní termíny.

Nabídka Tandemu je tu pro vás a vaše žáky. V případě dotazů či zájmu kontaktujte koordinátorku programu Jarmilu Půbalovou: pubalova@tandem-org.cz.

     

 

Děkujeme Česko-německému fondu budoucnosti a programu Erasmus+ za finanční podporu v rámci Programu podpory odborných praxí.

   ZuFo

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: