Němčina nekouše – jednodenní školení jazykové animace pro studenty magisterského oboru ZČU 2019

9. 1. 2019
Typ akce školení a další vzdělávání
Oblast Oblast jazyka a jazykové animace
Místo konání Plzeň
Termín 9. 1. 2019
Odpovědné osoby Michaela Kořánová
Cílová skupina studenti magisterského studia na ZČU
Cíle školení jazykové animace, teorie a praxe
Účastníci studenti magisterského studia na ZČU
Obsah Představení, lektorka, program, organizační záležitosti, představení Tandemu a jazykové animace, evaluace
Cena zdarma
Spolupráce Západočeská univerzita v Plzni
Poznámka
Google Maps lokalita 49.7384, 13.3736

Dne 9. ledna 2019 proběhlo v rámci projektu Němčina nekouše IV ve spolupráci se Západočeskou Univerzitou v Plzni jednodenní školení jazykové animace určené studentům němčiny v magisterském studiu. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 9 lidí (7 účastníků, lektorka a koordinátorka projektu).

Studenti a studentky byli během semináře obeznámeni se základy a principy česko-německé jazykové animace zaměřené na motivování žáků základních škol a víceletých gymnázií, byly připojeny i aktivity, které vyžadovaly hlubší znalost jazyka a také aktivity zaměřené na diverzitu. Seminář vedla zkušená jazyková animátorka Soňa Vrátná.

Účastníci měli možnost získané teoretické poznatky ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním nápadům na hry a jejich variace a také následné diskuzi.

Možnost praktického vyzkoušení získaných informací a jejich obsah hodnotili účastníci při závěrečné evaluaci velmi pozitivně.

Aktuality

Doporučujeme

  • 11. 6. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 2. 5. 2019 Letní tábor pro děti z Plzně a Regensburgu
    Máte dítko ve věku 11-14 let a chtěli byste, aby si užilo konec prázdnin ve společnosti dětí z Regensburgu? Přihlašte ho na česko-německý tábor v termínu 26. – 31. 8. 2019 , kde ho čeká spousta zábavy i seznámení s němčinou. Uzávěrka...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň