2. setkání pracovní skupiny (online)

Obrátit se můžete na:

mimoškolní oblast,
stěžejní téma "Mládež utváří budoucnost"
Kateřina Vnoučková
e-mail: vnouckova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 754

pracovní setkání Stěžejní téma
Termín: 13.–14. 4. 2021
Místo konání: online

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem se ve svém stěžejním tématu “Mládež utváří budoucnost. Demokracie - participace - diverzita” zabývá aktivním zapojením mladých lidí do společenské diskuse o důležitých problémech současnosti.

Stěžejní téma odborně doprovází česko-německá pracovní skupina, jejíž druhé setkání se uskuteční ve dnech 13. - 14. 4. 2021 na virtuální platformě DINA.international (dokumentaci z prvního setkání najdete pod tímto odkazem).

V rámci druhého setkání budeme na základě studií z České republiky a Německa diskutovat o hodnotách a postojích mládeže a obsahově rozpracujeme oblasti, kterými se zabývá stěžejní téma Tandemu Mládež utváří budoucnost:

  • Přeshraniční projekty pro demokratickou Evropu a proti pravicovému extremismu a nacionalismu
  • Participace a motivace mladých lidí k účasti na veřejném dění
  • Mediální kompetence, kritické myšlení
  • Udržitelnost a ochrana životního prostředí
  • Migrace, integrace, inkluze

Program setkání naleznete zde.

Všechny akce stěžejního tématu jsou simultánně tlumočeny.

V pracovní skupině máte možnost propojit se s partnerskými organizacemi z České republiky a z Německa a Vaší odborností a zkušeností obohatit plánované akce pro mladé lidi a širokou veřejnost v česko-německém kontextu. Zároveň máte možnost získat nové (i mezinárodní) informace a zkušenosti z Vašeho oboru.

Na druhé setkání pracovní skupiny je možné se přihlásit do 31. března 2021 vyplněním tohoto formuláře. Počet účastníků pracovní skupiny je omezen.

Účastníkům pracovní skupiny doporučujeme i účast na online zahájení stěžejního tématu na nově spuštěné platformě DINA.INTERNATIONAL, která byla speciálně vytvořena pro mezinárodní online setkání. Online zahájení se koná 23. března ve 14 hodin. Podrobnější informace naleznete zde, přihlásit se můžete vyplněním formuláře do 15. března. Platforma DINA.International bude využívána i v další práci na stěžejním tématu (včetně pracovní skupiny), online zahájení nabízí skvělou možnost se s touto platformou blíže seznámit.

Pro více informací se můžete obrátit na Kateřinu Vnoučkovou (vnouckova@tandem-org.cz)

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: