Týden otevřených dveří v německých firmách - výzva pro podniky k přihlašování

31. 1. 2019

Ukažte, čím je Vaše firma výjimečná. Dejte mladým návštěvníkům možnost, aby poznali pracovní život v praxi, mohli si něco sami vyzkoušet a na něčem se podílet. Otevřete v týdnu od 17. do 23. června své brány žákům a studentům a dejte jim příležitost nahlédnout do zákulisí Vaší firmy.

V souvislosti s ekonomickým boomem v České republice je na trhu práce k dispozici stále méně odborných pracovníků. Hrozí dokonce, že se tento stav stane brzdou hospodářského růstu. Jedním z důvodů nedostatku kvalitně vzdělaných mladých pracovníků zejména v technických oborech je také klesající zájem o tato zajímavá povolání. Právě to chce Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice, Česko-německá obchodní a průmyslová komora a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem změnit – a to společně s Vámi!

Projekt se poprvé zkušebně uskutečnil v roce 2017, vloni v červnu jsme jej úspěšně zopakovali a nyní začínají přípravy na jeho třetí pokračování v roce 2019. Zúčastněte se také! Můžete tak již nyní přesvědčit budoucí pracovní síly o kvalitách a přednostech své firmy!

Vyplňte formulář na webu a pošlete jej – pokud možno do 3. března 2019 – na e-mailovou adresu wi-100@prag.diplo.de.

Aktuality

Doporučujeme

  • 7. 8. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň