Česko-německé štamtiše

8. 7. 2016

Chcete si popovídat v němčině? V řadě měst se konají pravidelné česko-německé štamtiše. Na štamtiši (německy Stammtisch) se v neformální atmosféře u piva nebo vína setkávají Češi a Němci a povídají si v druhém jazyce.

Česko-německý štamtiš v Plzni
Štamtiš se koná jednou za měsíc. Je organizován německými dobrovolníky Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Pozvánku najdete na Facebooku 2–3 týdny před setkáním. Na štamtiši není předem stanoveno žádné speciální téma k hovoru, všichni účastníci se můžou bavit o tom, co je zajímá. Přijít může bez předchozího přihlášení každý.
www.facebook.com/groups/507309786047840/

 

Německo-rakousko-švýcarsko-český štamtiš v Plzni
Tento německy mluvící štamtiš se koná v průběhu semestru jedenkrát za měsíc. Je organizován lektory DAAD a OeAD Katedry německého jazyka Západočeské univerzity v Plzni. Na začátku probíhá program v kinosálu rakouské knihovny na předem vybrané téma (náměstí Republiky 12, 1. patro). Potom se skupina přesune do některé z plzeňských hospod a nechá večer volně doznít. Přijít může bez předchozího přihlášení každý.
Kontakt: Mag. Jürgen Ehrenmüller, Mgr. Julia Wittmann
www.facebook.com/knjfpezcuvplzni/

 

Česko-německá kavárna Praha
Česko-německá kavárna je sdružení přátel české a německé kultury, která se schází pravidelně v jedné z pražských hospůdek (restaurace Pastička, Blanická 25, Praha 2, každé pondělí vždy od 20 hod) a pořádá různé akce. Jedinou podmínkou pro každého zájemce o naše setkání je, aby alespoň trošku mluvil oběma jazyky – tedy česky a německy.
www.cnkavarna.cz/de/deutsch-tschechisches-cafe.htm
www.facebook.com/groups/399238286811547/

 

Štamtiš Rakušanů v Česku v Praze
Pravidelný štamtiš, který se koná každé první úterý v měsíci v salonku restaurace „Chez Marcel“ (Haštalská 12, Praha 1). Štamtiš je pravidelnou akcí, na kterou je každý srdečně zván. V přátelské a neformální atmosféře tady můžete strávit příjemný čas při rozhovoru se zajímavými lidmi.
www.voet.cz/cz/stammtisch

 

Štamtiš Ústavu germánských studií Univerzity Karlovy v Praze
Štamtiš je neformálním setkáním lidí z Česka, Slovenska, Německa a Rakouska, kteří mají chuť osvěžit své jazykové dovednosti.
Kontaktní osoba: Dr. Thomas Schneider

 

Prager Runde, Praha
Německý štamtiš v Praze je ideálním místem, kde můžete získat nové kontakty, udržovat stará přátelství a užít si čas s kamarády. Setkává se každý čtvrtek v 19.30 v restauraci Zvonařka (Šafaříkova 785/1, 120 00 Praha).   
www.prager-runde.cz

 

Německý štamtiš v Praze
Štamtiš se setkává v nepravidelných odstupech, někdy ve stejné, jindy v nějaké jiné hospodě nebo kavárně. Tu a tam účastníci grilují nad střechami Prahy nebo dělají táborák na předměstí.
www.facebook.com/groups/weltstammtisch/

 

Štamtiš Goethe-Institutu pro praktikanty
Štamtiš je organizován Goethe-Institutem a je zaměřený na praktikanty a dobrovolníky z Německa. Termíny setkání najdete na Facebooku. Obvykle probíhají v hospodě, jednou za týden, s 5 až 15 účastníky. Čas od času se také koná společná návštěva nějaké kulturní události.    
www.facebook.com/groups/1860204607537166/?fref=ts

 

Mezinárodní německý štamtiš Brno
Mezinárodní štamtiš se schází každou středu ve 20 hodin v Živo u Palečka (Koliště 23). Společně mluvíme a u toho si něco popijeme. Vítaný je každý, i ten, kterému stačí znalosti němčiny na to, aby jen poslouchal.
www.facebook.com/groups/de.stammtisch.brno/

 

Germanistický štamtiš Ostrava
Štamtiš pořádaný studenty germanistiky spolu s německými lektory.
www.facebook.com/groups/159778970717185/

 

Štamtiše v německém příhraničí
Přehled v bavorském příhraničí na webové stránce Centra Bavaria Bohemia
www.bbkult.net/redaktion/details/13717214820290.html

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň