Němčina nekouše: Seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka ve Weidenu

20. 11. 2019

Dne 13.11.2019 proběhl v rámci projektu Němčina nekouše ve spolupráci s Evangelische Jugend für Gedenken und Versöhnung Weiden jednodenní seminář česko-německé jazykové animace pro učitele českého jazyka v Německu.

Vyučující byli během semináře obeznámeni se základními principy jazykové animace a její aplikací při výuce českého jazyka, stejně jako s jejím využitím při namotivování žáků k volbě češtiny jako dalšího cizího jazyka.

Účastníci měli možnost získané teoretické znalosti ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Po absolvování tohoto semináře mohou tak učitelé sami motivovat své žáky k češtině pomocí jazykové animace. Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním metodám a nápadům na hry a aktivity, které si mezi sebou vyměňovali.

Dále bylo účastníkům blíže představeno Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a jeho nabídky pro školy, vč. představení dalších aktivit projektu Němčina nekouše. Vyučující se dále blíže seznámili s metodickou publikací, která obsahuje cílené aktivity pro zmiňovanou cílovou skupinu, jež mohou pedagogové cíleně využívat v rámci své výuky.

Seminář vedla zkušená jazyková animátorka Tandemu Martina Matějková.


Eva WagnerováProjekty Němčina nekouše a Němčina nad zlato
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň