Němčina nekouše: Seminář jazykové animace pro učitele českého jazyka ve Weidenu

20. 11. 2019

Dne 13.11.2019 proběhl v rámci projektu Němčina nekouše ve spolupráci s Evangelische Jugend für Gedenken und Versöhnung Weiden jednodenní seminář česko-německé jazykové animace pro učitele českého jazyka v Německu.

Vyučující byli během semináře obeznámeni se základními principy jazykové animace a její aplikací při výuce českého jazyka, stejně jako s jejím využitím při namotivování žáků k volbě češtiny jako dalšího cizího jazyka.

Účastníci měli možnost získané teoretické znalosti ihned otestovat a vyzkoušet při praktických simulacích prostředí školní třídy. Po absolvování tohoto semináře mohou tak učitelé sami motivovat své žáky k češtině pomocí jazykové animace. Prostor byl poskytnut i jejich vlastním interaktivním metodám a nápadům na hry a aktivity, které si mezi sebou vyměňovali.

Dále bylo účastníkům blíže představeno Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a jeho nabídky pro školy, vč. představení dalších aktivit projektu Němčina nekouše. Vyučující se dále blíže seznámili s metodickou publikací, která obsahuje cílené aktivity pro zmiňovanou cílovou skupinu, jež mohou pedagogové cíleně využívat v rámci své výuky.

Seminář vedla zkušená jazyková animátorka Tandemu Martina Matějková.


Eva WagnerováProjekt jazykové animace na ZŠ Němčina nekouše
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

Aktuální akce

Doporučujeme

  • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
    Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
  • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
    Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň