Seminář na téma Střetnutí s pravicovým populismem

29. 8. 2018

Organizace djo-Deutsche Jugend in Europa ve spolupráci s centrem volného česu Arabela pořádají pro německé a české zájemce dvoudílný seminář na téma: "Střetnutí s pravicovým populismem!" v termínu 21. 9. – 24. 9. 2018 a 2. 11. – 5. 11. 2018

Volby v roce 2017 jak v Česku, tak v Německu ukázaly, že obě země jsou spíše pravicově zaměřené. Babiš získal téměř 30 % hlasů se svou stranou ANO a AfD s 13 % hlasy přesídlila do spolkového sněmu. Populisté, euroskeptici a xenofobní politici dostali silnou podporu a podnítili EU euroskeptismu jako i strachu z přistěhovalců.

Ve vícedílně sérií seminářů zaměřené na mladé odborníky na práci s mládeží v Německu a České republice se chceme zabývat tématem, jak můžeme čelit pravicovému populismu. Formou dialogů a jednání chceme pracovat na konfliktech a navrhnout vlastní setkání s mládeží. Během prvního vstupního semináře se ptáme na základní informace o tom, jak a proč se politické klima změnilo a jak reagovat na populistické výzvy. Zabýváme se obsahem a cílem pravicových populistických a neonacistických organizací a zpracováváme strategie, jak můžeme reagovat na nelidská, rasistická prohlášení a chování. Workshop je veden referentem/tkou z kulturní kanceláře ze Saska.

Během druhého vstupního semináře jsou podrobněji zkoumány konflikty, které jsou poháněny pravicovým populismem: Jak se to dotýká německo-českých jako i mezinárodní výměny vedoucích osob? Na jaké úrovni jsou konflikty urovnány? S jakými způsoby práce s mládeží se můžeme setkat?
Těmto a dalším otázkám se budeme věnovat s pomocí divadla Theaters der Unterdrückten od Boala. Tyto workshopy vedou Dana Moree a Maria Kriesinger (trenérky divadelního fóra a zpracovávání konfkliktů).

Podrobnější informace, kontakt a přihlášky zde

Aktuality

  • 22. 5. 2019 Pozvánka na 26. česko-německého setkání mládeže v Teplé
    Ještě jsou dvě volná místa pro 26. česko-německého setkání mládeže v Teplé, které se koná 30.5. - 2.6.2019 v Teplé.  
  • 22. 5. 2019 6. česko-německý workcamp HeuHoj
    Od 6. do 14. července 2019 se koná šestý česko-německý senný workcamp Heuhoj. Zveme Vás na týden plný přírody, kultury, zajímavých setkání a hlavně spousty zábavy na loukách západních Krušných hor.
  • 17. 5. 2019 30 let svobody. Moje Evropa, můj příběh, moje budoucnost
    Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a Nadace Hannse Seidela v Praze Vás srdečně zvou na pódiovou diskuzi 30 let svobody. Moje Evropa, můj příběh, moje budoucnost. Diskuze se koná dne 29. 5. 2019 v 16:30 hodin (vstup: 16:00 hodin) na Zastoupení...

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň