Publikace Ukážu ti svůj svět. Česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 do 8 let

26. 9. 2018

Prohlédněte si publikaci projektu Sousední světy – Nachbarwelten! Co v ní najdete? Spoustu nápadů na přípravu a realizaci česko-německých projektů.

Děti v nich zkouší používat jazyk sousední země a média: klasická i nová (moderní technologie), jim tak dobře známá: chytrý telefon, notebook, fotoaparát, aj., s nimiž budou třeba nahrávat zvuky, vytvářet fotografické koláže, hádanky, pexesa, plakáty, uspořádají výstavu obrázků, fotografií, vyzkouší si tvorbu animovaného filmu, ozvučí fotografie a mnoho dalšího. Vedle praktických příkladů obsahuje publikace také texty Katrin Demmler (JFF Mnichov) a Lucie Rohlíkové (ZČU Plzeň), které se dlouhodobě věnují využívání moderních technologií v práci s dětmi, příklady aktivit a aplikací vhodných pro děti od 3 do 8 let a odkazy na materiály související s tématem. A teď již konec povídání a začátek listování! K nahlédnutí, ke stažení a brzy i k objednání v e-shopu Tandemu.

 

Aktuality

  • 22. 5. 2019 Pozvánka na 26. česko-německého setkání mládeže v Teplé
    Ještě jsou dvě volná místa pro 26. česko-německého setkání mládeže v Teplé, které se koná 30.5. - 2.6.2019 v Teplé.  
  • 22. 5. 2019 6. česko-německý workcamp HeuHoj
    Od 6. do 14. července 2019 se koná šestý česko-německý senný workcamp Heuhoj. Zveme Vás na týden plný přírody, kultury, zajímavých setkání a hlavně spousty zábavy na loukách západních Krušných hor.
  • 17. 5. 2019 30 let svobody. Moje Evropa, můj příběh, moje budoucnost
    Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a Nadace Hannse Seidela v Praze Vás srdečně zvou na pódiovou diskuzi 30 let svobody. Moje Evropa, můj příběh, moje budoucnost. Diskuze se koná dne 29. 5. 2019 v 16:30 hodin (vstup: 16:00 hodin) na Zastoupení...

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň