Projekt „Zapomenutá místa“: pozvánka na procházku

20. 10. 2017

Lužický horský spolek a Hillersche Villa Vás srdečně zvou na slavnostní otevření čtyř "zapomenutých míst" v sobotu 28. 10. 2017 v okolí Polevska u Nového Boru, která na místě zpracovávali účastníci česko-německého setkání na konci září.

Jednalo se o dva bývalé hostince, poustevnu a kapličku. Pracovní skupinky se setkaly s pamětníky, využily dobové fotografie i další materiály a vytvořily k danými místům krátké filmy. Ty budou dostupné přes QR-kód na malých tabulkách přímo v terénu na místě nebo od konce října i na webu www.horskyspolek.eu.

Slavnostní otevření "zapomenutých míst" proběhne v sobotu 28. 10. 2017 od 14 h.

Sraz je v sedle na Jedličné (mezi Polevskem a Kytlicí) a po krátkém úvodu je v plánu nenáročný okruh o délce cca 5 km. U každého místa se zastavíme a popovídáme si o něm. Počítejte s časem cca 2 hod.


Na setkání se za organizační tým a účastníky projektu těší

Petra Zahradníčková

petrazahradnickova@horskyspolek.eu

Aktuality

  • 2. 7. 2020 Jazyková animace pro všechny
    Česko-německá setkání mládeže žijí díky výměně a interakci mezi mladými lidmi z obou zemí. Tandem vytvořil s podporou Česko-německého fondu budoucnosti binacionální jazykovou animaci, která propojuje poznávací aktivity a prvky...
  • 30. 6. 2020 Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve na letní česko-německé divadelní projekty
    Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve všechny mladé lidi na letní česko-německé divadelní projekty Textory ( 8.-14.8.2020 ) a Ty Wolle ( 15.-21.8.2020 ).
  • 29. 6. 2020 Tip na zajímavou dokumentární knihu
    Nakladatelství Českého lesa vydalo česko-německou publikaci "Nacistická „eutanázie“: život nehodný existence versus nedotknutelná lidská důstojnost. Svět bez těch druhých", která je k dostání v síti knihkupectví KOSMAS.

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň