Projekt „Zapomenutá místa“: pozvánka na procházku

20. 10. 2017

Lužický horský spolek a Hillersche Villa Vás srdečně zvou na slavnostní otevření čtyř "zapomenutých míst" v sobotu 28. 10. 2017 v okolí Polevska u Nového Boru, která na místě zpracovávali účastníci česko-německého setkání na konci září.

Jednalo se o dva bývalé hostince, poustevnu a kapličku. Pracovní skupinky se setkaly s pamětníky, využily dobové fotografie i další materiály a vytvořily k danými místům krátké filmy. Ty budou dostupné přes QR-kód na malých tabulkách přímo v terénu na místě nebo od konce října i na webu www.horskyspolek.eu.

Slavnostní otevření "zapomenutých míst" proběhne v sobotu 28. 10. 2017 od 14 h.

Sraz je v sedle na Jedličné (mezi Polevskem a Kytlicí) a po krátkém úvodu je v plánu nenáročný okruh o délce cca 5 km. U každého místa se zastavíme a popovídáme si o něm. Počítejte s časem cca 2 hod.


Na setkání se za organizační tým a účastníky projektu těší

Petra Zahradníčková

petrazahradnickova@horskyspolek.eu

Aktuality

Doporučujeme

  • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
    Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
  • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
    Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň