Proběhl Den s němčinou v Plzni

15. 5. 2019

14. 5. 2019 proběhl poprvé v tomto roce pod taktovkou Goethe Institutu Den s němčinou. Jelikož byla akce pořádána v Plzni, nechyběl ani Tandem se svým programem.

Na tradiční akci, která se koná několikrát do roka vždy v jednom z krajských měst, se Tandem podílel hned ve dvou případech.

Prvním z nich byla nabídka bezplatného vyzkoušení česko-německé jazykové animace na školách, kde tuto animaci ještě neznají. Nabídky využilo celkem 9 škol a proběhlo tak celkem skvělých 26 animací.

Dále se v rámci projektu Tandemu Němčina nad zlato sešli zástupci firem a škol, kteří jsou v projektu zapojeni. Účastníci byli spraveni o aktuálním stavu projektu, vyměnili si vzájemně zkušenosti s tím, jakým způsobem se na daných školách a ve firmách projekt realizuje a prodiskutovali dosavadní výsledky projektu. Padly také návrhy jak projekt lépe zviditelnit a posunout vpřed dále do širšího podvědomí veřejnosti a dalších německých firem v ČR.


Eva WagnerováProjekt jazykové animace na ZŠ Němčina nekouše
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

Doporučujeme

  • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
    Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
  • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
    Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň