Noc s Andersenem a s němčinou

21. 3. 2019

Vyšlete děti do knihovny! "Noc s Andersenem" pro pěti až 15-leté ratolesti v pátek 29.3.2019 od 16:00 do 19:00 v SVK-  budova Evropskéo domu v Plzni. Více informací níže.

 

 

 

 

Již po deváté připravila Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Eurocentrem "Noc s Andersenem" pro děti 5-15 let. Program je zaměřen na podporu výuky cizích jazyků. Děti mají možnost si hravou formou vyzkoušet aktivity v angličtině, němčině a románských jazycích. 

V Německé a Rakouské knihovně Vás Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem provede blokem jazykových animací, které povede zkušená jazyková animátorka.V Anglické knihovně se bude s Eurocentrem Plzeň číst ne příliš známá pohádka Anna Bětka v angličtině ze sbírky Při nejzazším moři a česko-anglicky povídat o Andersenovi, soše Malé mořské víly v Kodani a dalších zajímavostech Dánska. V Románské knihovně se bude číst z francouzštiny, italštiny a rumunštiny a poodhalíte rozdíly mezi jednotlivými románskými jazyky. Registrace do 27.3. na: https://1url.cz/8MFWK

Dne:                     29.3.2019

Místo:                  Evropský dům, nám. Republiky 12, Plzeň

Pro:                      přihlášené děti ve věku 5-15 let

Příchod dětí:       15:30

Čas:                      16:00 – 19:00

Vyzvedávání dětí: 19:15

                              

 

 

Aktuality

  • 2. 7. 2020 Jazyková animace pro všechny
    Česko-německá setkání mládeže žijí díky výměně a interakci mezi mladými lidmi z obou zemí. Tandem vytvořil s podporou Česko-německého fondu budoucnosti binacionální jazykovou animaci, která propojuje poznávací aktivity a prvky...
  • 30. 6. 2020 Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve na letní česko-německé divadelní projekty
    Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve všechny mladé lidi na letní česko-německé divadelní projekty Textory ( 8.-14.8.2020 ) a Ty Wolle ( 15.-21.8.2020 ).
  • 29. 6. 2020 Tip na zajímavou dokumentární knihu
    Nakladatelství Českého lesa vydalo česko-německou publikaci "Nacistická „eutanázie“: život nehodný existence versus nedotknutelná lidská důstojnost. Svět bez těch druhých", která je k dostání v síti knihkupectví KOSMAS.

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň