Německo-francouzský studentský večer

22. 5. 2013 Tandem Plzeň a Alliance française v Plzni společně uspořádali francouzsko-německý studentský večer plný zábavy, nevšedních setkání, dobrého jídla a pití. Dne 7. května 2013 uspořádal Tandem ve spolupráci s Alliance française de Plzeň německo-francouzský studentský večer. Akce byla zahájena v 18:00 krátkou prezentací Tandemu, následovalo stručné představení Alliance française zaměřené na 50. výročí podpisu Elysejské smlouvy, které dalo podnět k uspořádání tohoto společného německo-francouzského setkání. 

Akce byla určena pro 30 účastníků, kterým jsme nabídli večeři o několika chodech složenou z různých francouzských a německých specialit jako je kouglof, flammekuchen nebo štrůdl. Nechybělo ani výborné alsaské víno.

Večer se nenesl pouze v duchu hodování, na účastníky čekaly také různé aktivity a hry, které pocházejí z francouzského a německého prostředí. Během večera byla možnost zahrát si tradiční francouzskou hru petanque, i když v trošku netradičním podání nebo si vyzkoušet hru "aktivity" ve francouzsko-německém stylu.

Společně jsme tak strávili příjemný večer plný dobré zábavy a již se těšíme s Vámi brzy na viděnou na některém z dalších německo-francouzských setkání.


Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň