Němčina nad zlato: zakončení 3. ročníku výuky němčiny na středních školách

18. 6. 2019

Celkem 65 studentů z pěti různých oborů Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni obdrželo certifikáty za absolvování nepovinné výuky němčiny v letošním školním roce.

Absolventi již třetího ročníku projektu „Němčina nad zlato“, realizovaného Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM, si hodiny němčiny zapsali nad rámec vyučování, aby si zvýšili kvalifikaci a zajistili lepší podmínky na trhu práce. Kromě slovní zásoby a gramatiky zahrnovala výuka také speciální lekce jazykové animace, setkání se zástupci německých firem z Plzeňského kraje i exkurze a praxe ve firmách, které výuku finančně podporují.

Samotné předávání certifikátů navazovalo na evaluaci spolupráce během celého školního roku, kde se sešli zástupci Česko německé obchodní a průmyslové komory Plzeň a jednotlivých do projektu zapojených firem, ředitel SPŠS a SOŠ profesora Švejcara v Plzni Rostislav Študent, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje Jaroslava Havlíčková a ředitel Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM Jan Lontschar.

Vedle výuky německého jazyka se žáci učí nekonvenční metodou česko-německé jazykové animace a rozvíjí své komunikativní dovednosti. Dále v rámci projektu probíhají praxe studentů v německých firmách, exkurze a vstupy do výuky.

V rámci projektu proběhlo v tomto roce 284 hodin německého jazyka, 88 hodin česko- německé jazykové animace a 11 exkurzí a vstupů zástupců firem do výuky. Oproti předchozím letům je od září 2018/2019 možnost, aby se studenti školy přihlásili na kurz odborné strojírenské němčiny, který v tomto roce úspěšně dokončilo 9 studentů.

Projekt probíhá za podpory plzeňského zastoupení Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Obchodní a průmyslové komory Regensburg, finanční podpory Plzeňského kraje a německých investorů v regionu, konkrétně firem STREICHER, Konplan, Alfmeier, MBtech Bohemia/AKKA a ZF Engineering. 


Eva WagnerováProjekt jazykové animace na SŠ Němčina nad zlato
Martina Matějková
e-mail: matejkova@tandem-org.cz
telefon: +420 721 265 314


Mirka Reifovapublic & media relations
Mirka Reifová
e-mail: reifova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 762

Aktuality

Doporučujeme

  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!
  • 1. 7. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň