Němčina nad zlato - projekt pro střední odborné školy se dále rozšiřuje

19. 10. 2018

Úspěšný projekt pro základní školy Němčina nekouše pokračuje i na středních odborných školách pod názvem Němčina nad zlato. Příležitost navázat novou spolupráci je otevřena středním odborným školám i firmám ze všech koutů republiky.

Jste střední odborná škola a máte zájem namotivovat více vaše studenty pro německý jazyk?

Chtěli byste úzce spolupracovat s některou z firem ve Vašem regionu?

Tandem v rámci projektu Němčina nad zlato nabízí odborné jazykové animace pro vaše studenty v kooperaci s firemní sférou. I pokud u Vás na škole není německý jazyk nabízen ve standartní výuce, je možnost animace realizovat v rámci odpolední výuky nebo zájmového kroužku a tím motivovat své žáky nejen ke studiu němčiny, ale zároveň jim ukázat i přímé propojení s praxí a možný cíl jejich směřování a následného pracovního uplatnění.

Jste firma, která hledá ve svém okolí absolventy se znalostí německého jazyka a ráda by podpořila výuku tohoto jazyka na střední odborné škole?

Využijte možnosti své prezentace na škole, oslovte své potenciální zaměstnance a společně s jazykovým animátorem vytvořte most mezi školou a praxí.

Unikum projektu spočívá v propojení středních odborných škol a tedy státní sféry na straně jedné a soukromé sféry zastoupené firmami na straně druhé. Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v tomto případě slouží jako kontaktní spojka.

 

Více o projektu ZDE.

V případě zájmu kontaktujte naši kolegyni Martinu Matějkovou na

e-mailu: matejkova@tandem-org.cz, či na telefonu: +420 721 265 314

 

Projekt je finančně podporován německým velvyslanectvím v Praze - kampaní Šprechtíme, Plzeňským krajem a německými firmami.

Dalšími partnery projektu jsou Goethe Institut, Regionální kancelář Plzeň Obchodní a průmyslové komory Regensburg a Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Aktuality

Doporučujeme

  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!
  • 1. 7. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň