Navazující školení a setkání jazykových animátorů 2018

13. 11. 2018

Ve dnech 8.–10. listopadu 2018 se v Bayreuthu konalo navazující školení česko-německé jazykové animace určené pro absolventy základního školení z Litoměřic.

Školení se zúčastnilo celkem 12 osob z Česka a 2 osoby z Německa. Vedli jej Martina Matějková a Karel Hájek, jazykoví animátoři Tandemu a lektoři s bohatými zkušenostmi s prací s různými cílovými skupinami i multiplikátory této metody.

Hlavní část programu se věnovala vyhodnocení a reflexi zácviků, které nováčci absolvovali v jednotlivých projektech a programech Tandemu u svých zkušenějších kolegů. Vedle toho se budoucí jazykoví animátoři zabývali různými způsoby vnímání a učení, které je nutné u účastníků jazykové animace zohlednit, a samozřejmě praktickými ukázkami her a aktivit, resp. metodami vedení smíšených skupin.

Velký prostor byl věnován seznámení a interakci se zkušenými jazykovými animátory v rámci paralelně probíhajícího setkání jazykových animátorů 9. - 11. listopadu 2018. Všichni se společně zúčastnili workshopu na téma práce s diverzitou vedený Anne Sophie Winkelmann a workshopu principy vedení skupiny a čojč vedený Karlem Hájkem.  


Jana Heenenoblast jazyka a jazykové animace
vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání
Jana Heenen
e-mail: heenen@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 756
skype: skolnitandem

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita