Nabídka pro partnerské školy z Česka a Bavorska

14. 12. 2018

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) nabízí pro rok 2019 školám z Bavorska a českého příhraničí akce a workshopy k vzájemným setkáváním, která proběhnou v rámci projektu Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic – Setkávání Bavorsko- Čechy 2019. Nabídka je určena pro gymnázia, základní i střední školy.

Tematická nabídka setkávání vzešla z podnětů zástupců škol, kteří se sešli 6.11.2018 v CeBB (zápis z konference najdete na bbkult.net). Je možné vybírat z následujících zaměření:

A) Nabídka pro gymnázia a 2. stupeň základních škol:
1. Seminář pro pedagogy se zájmem o česko-bavorskou spolupráci škol
2. Projektový den (Bez)hranice

B) Nabídka pro základní a střední školy:
3. Stop-Motion workshop (natáčení videí)
4. Workshop vaření
5. Malování na sklo, zš Winklarn + česká škola
6. Česko-německý školní dvůr

Přihlašování probíhá do 31.12.2018 prostřednictvím online formuláře. Přihlášku vyplní buď česká, nebo bavorská škola. POZOR: přihlášku je nutné vyplnit i v případě, že už jste vyjádřili svůj zájem během partnerské konference, nebo e-mailem. Je možné se přihlásit i na více workshopů.

Vyjádření k účasti dostanou zájemci během ledna 2019, v závislosti na počtu přihlášek a možných kapacitách.

Pokud byste se rádi zúčastnili, ale zatím partnerskou školu v Německu nemáte, může vám Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže pomoci s hledáním. Prosím vyplňte svůj požadavek v naší Kontaktní databázi.

Seminář pro pedagogy se koná 15.-16.02.2019 a bude vypsán zvlášť. Pokud ale již nyní máte zájem a učíte v Plzeňském, Karlovarském nebo Jihočeském kraji, můžete projevit svůj zájem na níže uvedených kontaktech. Seminář se bude věnovat projektovému managementu v česko-německé oblasti, navázání a udržení partnerství. Celý bude simultánně tlumočen,

Těšíme se na váš zájem!

Projekt Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic – Setkávání Bavorsko- Čechy 2019 je finančně podporovaný Česko-německým fondem budoucnosti.


Lucie Tarabováškolská oblast, projekt jazykové animace Na jedné lodi
Lucie Tarabová
e-mail: tarabova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 766
skype: tarabova_1

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň