Hraniční pásmo na školách

22. 4. 2013 Goethe-Institutu v Praze a občanské sdružení Antikomplex ve spolupráci s dalšími partnery pořádají česko-německé semináře pro české, bavorské a saské učitele, které budou zaměřeny na práci s konkrétními filmy a na vytvoření didaktických podkladů pro jejich další využití ve výuce či při česko-německých setkáních.
Hraniční pásmo – česko-německá hranice ve filmu je multiperspektivní a multimediální projekt Goethe-Institutu v Praze a občanského sdružení Antikomplex ve spolupráci s dalšími partnery. Tento projekt představuje neotřelý pohled na filmy z osmi desetiletí (nejen) německé (západní a východní) a české resp. československé filmové historie.

Ve školní části projektu vzniknou materiály pro využívání filmů ve výuce. Materiály vzniknou ve spolupráci s učiteli na společných česko-německých seminářích pro české, bavorské a saské učitele. Na seminářích se zaměříme na práci s konkrétními filmy (např. Král Šumavy, Slib a další) a vytvoříme didaktické podklady pro jejich další využití v dějepisu, v občanské výchově, při výuce jazyků a v rámci česko-německých výměn.

V další fázi si učitelé vyzkouší výuku s některým z filmů v rámci projektového dne na vlastní škole. Na základě zkušeností pak vytvoříme finální podobu vzdělávacích materiálů, které budeme nabízet ostatním školám i široké veřejnosti.

Termíny seminářů:

05.-07. června 2013
Česko-saský seminář v Pirně – Liebethalu

12.-14. června 2013
Česko-bavorský seminář v Železné Rudě

Přihlásit se můžete do 30. dubna 2013 na email: nedbalova@antikomplex.cz.

Bližší informace se dozvíte na stránkách Goethe Institutu.

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň