Grantové programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury na rok 2019

21. 1. 2019

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur, BTHA) v letošním roce nabízí různé možnosti finanční podpory především pro studenty, výzkumné pracovníky a pedagogy z obou stran hranice.

Vědečtí a pedagogičtí pracovníci bavorských veřejných univerzit, vysokých škol aplikovaných věd a uměleckých vysokých škol mohou v rámci grantových programů Česko-bavorské vysokoškolské agentury žádat o příspěvky na projekty realizované s vysokými školami a výzkumnými organizacemi v České republice.

Studenti, vyučující a vědci českých veřejných vysokých škol se mohou u Česko-bavorské vysokoškolské agentury ucházet o stipendia na jazykové kurzy a letní školy v Bavorsku, jakož i navazujícího magisterského, doktorského nebo postdoktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorských veřejných vysokých školách.

Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a výzkum vypsalo program „Bridge2ERA“ pro německé vysoké školy a výzkumné instituce na přípravu podání žádosti v evropských grantových programech (Horizont 2020, Interreg aj.) s partnery ze středovýchodní a jihovýchodní Evropy (např. Německo + Česká republika + 1).

Více informací o jednotlivých možnostech finanční podpory získáte na https://www.btha.cz/cs/

BTHA je projekt koncipovaný do roku 2020, zahájený v roce 2016 na základě rozvoje česko-bavorské spolupráce z prostředků Min. financí, regionálního rozvoje a vlasti Svobodného státu Bavorsko.

Aktuality

Doporučujeme

  • 7. 8. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň