Česko-německý workshop „Zapomenutá místa“ v Polevsku

6. 8. 2019

Lužický horský spolek zve v termínu 26.-29.9.2019 na česko-německý workshop „Zapomenutá místa“ v Polevsku, nedaleko Nového Boru.

V tomto regionu nalezneme mnoho míst, kde lze pátrat po stopách česko-německé minulosti. Během čtyřdenního setkání budou účastníci blíže objevovat (nejen) průmyslovou historii obce Polevsko. Čeká je aktivní a kreativní práce s dobovými materiály i rozhovory s pamětníky. Na dvou zapomenutých místech v obci následně umístí informační tabule m.j. s odkazy na vytvořené krátké filmy. V sobotu 2.11. pak výsledky naší práce představí interaktivním způsobem veřejnosti.

Znalost německého jazyka není podmínkou, akce bude tlumočena.

Další podrobnosti a přihlášku naleznete zde.

VYPLNĚNÝ FORMULÁŘ POSÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 10.9.2019 NA: petrazahradnickova@horskyspolek.eu  

 

Aktuality

Doporučujeme

  • 7. 8. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň